Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Volkswagen
fot.unsplash.com

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem samochodu, a nie jesteś jeszcze do końca zdecydowany, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej przedstawiamy naszą propozycję dotyczącą marki Volkswagen. Poszczególne modele cechuje unikalne wyposażenie oraz osiągi. Przeczytaj koniecznie jeśli jeszcze zachodzisz w wątpliwość, który z modeli będzie najlepiej pasował do twojej osoby, jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi artykułami dotyczącymi serii, która zgłębia problematykę zakupu pojazdu do codziennego użytku.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Volkswagen
fot.unsplash.com

Skąd w ogóle wziął się Volkswagen?

Nazwa Volkswagen w dosłownym tłumaczeniu oznacza samochód dla ludu. Jest to kolejny niemiecki samochód związany bezpośrednio z najpopularniejszym przywódcą niemieckim z czasów II Wojny Światowej.

Już w latach 30-stych ubiegłego wieku przywódca niemiecki Adolf Hitler zlecił skonstruowanie samochodu, które ma być dostępne dla wszystkich obywateli III Rrzeszy. W założeniu miało kosztować nie więcej niż 1000 marek czyli około 2000 tysiące ówczesnych polskich złotych. Jego prędkość miała wynosić maksymalnie około 100 km/h. Miał także pomieścić cztery osoby wraz z kierowcą. Zadanie stworzenia takiego pojazdu otrzymał Ferdynand Porsche.

Pierwszy projekt auta, które miało silnik chłodzony powietrzem powstał w 1935 roku. Ostatecznie po powstaniu 9 prototypów, do produkcji seryjnej zostaje zatwierdzony projekt o nazwie Type 60. Oficjalna produkcja auta rozpoczęła się w lipcu 1941 roku, a do 7 sierpnia 1944 roku, kiedy to zakończono produkcję, udało się wyprodukować 630 egzemplarzy.

Dlaczego w dzisiejszych czasach Volkswagen poprostu się opłaca

  • Oszczędność na paliwie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, a dokładnie dzięki nowoczesnym silnikom Volkswagena TSI i TDI z turbodoładowaniem w standardzie oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa. Niektóre z modeli gwarantują pokonanie ponad 1000 kilometrów na jednym baku.
  • Przeglądy rzadsze niż w przypadku innych marek. Samochody marki Volkswagen mogą pokonać między przeglądami nawet 30 000 kilometrów. To niesamowita oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Volkswagen
fot.unsplash.com

Najpopularniejsze modele marki Volkswagen.

  • Caddy, samochód produkowany już od 1983 r. mały pojazd dostawczy. Należy do segmentu kombivanów. Pierwotnie Volkswagen Caddy było mini pickupem opartym w linii prostej na innych modelach Volkswagena Golfie oraz Polo.

  • Golf, pojazd z segmentu kompaktów to najlepiej sprzedający się model na Starym Kontynencie. Nazwa tego modelu wywodzi się od nazwy prądu morskiego – Golfsztromu. Volkswagen Golf I pojawił się na rynku w 1974 roku, zastępując legendarnego już wówczas, ale jednocześnie dość już wiekowego Garbusa.

  • Arteon, Produkowany od roku 2017, należący do segmentu E, o nadwoziu typu fastback, Volkswagen Arteon to nowy model flagowy niemieckiej marki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here