Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Citroen
fot.unsplash.com

Ciężko będzie ci wybrać w pojedynkę właściwą markę i model samochodu jeśli nie jesteś prawdziwym fanem czterech kółek, na szczęście przychodzimy z pomocą! Jeśli jesteś gotów już dziś na prawdziwą francuską rewolucję, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem opisującym historie i najpopularniejsze modele marki Citroen, może uda wybrać ci się coś dla siebie! Jeśli natomiast Citroen nie znajduje się w kręgu twojego zainteresowania, to zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami opisującymi inne popularne marki samochodowe.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Citroen
fot.unsplash.com

Citroen jako marka z ponad 100-letnią tradycją

Citroën swą historię rozpoczął już w 1878 roku. Rodzina z której wywodzi się założyciel marki, w dawniejszych czasach zajmowała się handlem egzotycznymi owocami, od którego wzięło się jej nazwisko Limoenman z holenderskiego ”Człowiek cytryna”, prawdopodobnie od tego też owocu wzięła się nazwa Citroen. W tych czasach rodzina jeszcze nie Citroenów zajmowała się już handlem, co jak na tamte czasy świadczyło o ogromnej zamożności.

Najpopularniejsze modele marki Citroen.

Citroën C4 Picasso jest to samochód osobowy typu minivan należący do wymiarowego segmentu C, czyli innymi słowy, klasy kompaktowej produkowany od 2006 roku. Od 2013 roku produkowana jest druga generacja modelu, która w 2018 roku zmieniła nazwę na Citroën C4 SpaceTourer.

Citroën C4 Picasso w swoim standardowym wyposażeniu oferuje:

  • 7-calowy ekran dotykowy
  • 12-calowy wyświetlacz na środku deski rozdzielczej
  • Klimatyzację manualną dwustrefową
  • System wspomagania ruszania pod górę
  • Kamerę cofania
  • System kamer 360°
  • System zapobiegający niezamierzonemu zjazdowi z pasa
  • Aktywny tempomat
  • Fotele z funkcją masażu
  • Światła ksenonowe

Warto mieć na uwadze, że wszystkie te udogodnienia znajdują się w wersji podstawowej poza tym jeżeli to dla nas za mało możemy zdecydować się na wersję z dodatkowym wyposażeniem, są to między innymi: Seduction, More Life, Intensive, Exclusive, C Series.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Citroen
fot.unsplash.com

Citroën C3 jest to samochód osobowy segmentu B lub klasy miejskiej, produkowany od 2002 roku. Od 2016 roku produkowana jest trzecia generacja pojazdu.

Citroën C-Elysée jest to samochód osobowy segmentu C lub klasy kompaktowej produkowany od 2003 roku. Od 2012 roku produkowana jest druga generacja modelu.

Citroën C6  jest to samochód osobowy segmentu E lub klasy średniej produkowany w latach 2005–2012. Od 2016 roku produkowany jest nowy model o tej nazwie na rynek chiński.

Citroën C3 Aircross jest to samochód osobowy typu crossover segmentu B, czyli mówiąc prościej klasy miejskiej produkowany od 2017 roku.

Citroën C5 Aircross jest to samochód osobowy typu crossover segmentu C lub klasy kompaktowej produkowany od 2017 roku.

Citroën DS5 − jest to samochód osobowy segmentu E lub klasy średniej produkowany w latach 2011 − 2015.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here