Skuteczne zwalczanie chwastów dwuliściennych w zbożach

Chwasty w zbożu potrafią być prawdziwym utrapieniem każdego rolnika.

Potrafią zniszczyć całkowicie wieloletnią pracę i doprowadzić rolnika do bankructwa. Chwasty mają to do siebie, że rozprzestrzeniają się z zawrotną prędkością na duże połacie zboża. Dlatego ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia i wiedzę do zwalczania chwastów w zbożach. Chwasty dzielimy na jednoliścienne i dwuliścienne.

Wiadomo, że konkurencja chwastów, występujących z zbożu jest jednym z czynników ograniczających plon zbóż. Chwasty zmniejszają plony, utrudniają uprawę, a jednocześnie nakłady materialne koszty produkcji rosną. Asortyment herbicydów potrzebnych do zwalczania chwastów powstaje na zasadzie selektywności działania herbicydów, ich bezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt i środowiska. Aby zwalczyć uciążliwe chwasty, potrzebne są herbicydy o szerokim spektrum działania, gdyż na każdy chwast będą działały inne metody.

Jak zwalczyć chwasty dwuliścienne w zbożach?

Jak zwalczyć chwasty dwuliścienne w zbożach

W zbożach spotkamy wiele gatunków chwastów. Do chwastów dwuliściennych zaliczamy na przykład chaber bławatek, jasnotę purpurową, kąkol polny, ostrożeń polny, gwiazdnicę pospolitą. Chwasty są również żywicielem wielu szkodliwych grzybów czy owadów. Dlatego, aby cieszyć się z dużych plonów, należy zadbać o odpowiednią ochronę zbóż przed szkodliwymi chwastami. Można zastosować na zboża oprysk zawierający dobrze wyselekcjonowane herbicydy, skierowane na zwalczanie chwastów dwuliściennych.

Jakich użyć herbicydów, które zapewnią doskonałe zwalczanie chwastów w kukurydzy wiosną dowiesz się z tego linku. Znajdziesz tu przydatne porady na temat zwalczania chwastów oraz dowiesz się jakie środki mają duża skuteczność. Jeden oprysk powoli ci na pozbycie się kilku gatunków chwastów. Jest to ważne z punktu ekonomicznego oraz ekologicznego. Używasz jednego środka więc oszczędzasz pieniądze. Jeden środek pozwoli również na lepszą ochronę przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here