Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Ciągła zmiana biegów jest dla ciebie bardzo męcząca i stała się dla ciebie prawdziwym utrapieniem? Chcesz bez zastanowienia przyśpieszać na trasie, a także wykorzystywać maksymalny potencjał swojego pojazdu? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest dla ciebie. Przedstawiamy w nim wszystko, co powinieneś wiedzieć o samochodach z automatyczną skrzynią biegów. Przekonaj się i sprawdź sam!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Automatyczna skrzynia biegów – rozwiązanie które ułatwi prowadzenie pojazdu!

Jedną z najważniejszych zalet tak zwanych ”Automatów”, Czyli inaczej mówiąc, Samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów jest to, że obsługuje się intuicyjnie. Automat pozwala na wyjątkowy komfort jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas stania w korkach, gdy przy manualnej skrzyni biegów w zasadzie nie zdejmujemy nogi ze sprzęgła.

Na czym polega jazda na automacie?

Automatyczne skrzynie mogą się nieznacznie od siebie różnić w poszczególnych modelach samochodów. Jednak zasada działania pozostaje taka sama dla wszystkich rodzajów skrzyń.

  •  Pierwszy i najważniejszy jest bieg D, jest to skrót z języka angielskiego. D symbolizuję słowo Drive, co oznacza jechać. To właśnie na tym biegu samochód toczy się do przodu po zwolnieniu pedała hamulca-sprzęgła, a gdy dodamy gazu, jedzie przed siebie.
  • Następnym biegiem jest ten, który znamy z manuali i jest oznaczony literą R, jest to skrót od słowa reverse, tak jak w zwykłej skrzyni, służy do jazdy do tyłu.
  • Bieg P, który symbolizuje słowo parking używamy go gdy chcemy, by auto stało w miejscu po zwolnieniu pedała hamulca. Na tym biegu pozostawiamy samochód, gdy z niego wysiadamy
  •  bieg N symbolizuje angielskie słowo neutral. Innymi słowy, jest to bieg jałowy pozwalający na przetoczenie samochodu. Odpowiednikiem w manualnych skrzyniach biegów jest tak zwany stan bezbiegowy skrzyni lub bardziej potocznie zwany luz.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Zalety posiadania samochodu z automatyczną szkrzynią biegów.

Auto jeździ płynnie!

Automaty zmieniają biegi w automatyczny. W związku z tym, że robią to w optymalnym momencie, co przekłada się na mniejszą eksploatację samej skrzyni biegów, a także ”sprzęgła” którego nie ma. O szarpaniu możemy śmiało zapomnieć, które co prawda w przypadku skrzyń manualnych potrafi pojawiać się nader często.

Skupiasz się na drodze i samej jeździe

Dzięki automatom nie odciągamy swojej uwagi od samej jazdy i odchodzi nam jedna z wielu rzeczy, na które musimy uważać podczas  podróży samochodem.

Zużycie sprzęgła? Możesz o tym zapomnieć!

Puszczanie sprzęgła w nieodpowiednim momencie, może prowadzić do szarpnięcia, a nawet  do zgaśnięcia samochodu. Jego trzymanie jest też konieczne przy staniu na jezdni nawet lekko pochyłej. W przypadku automatu problem ten nie jest aż tak widoczny, ponieważ sprzęgło jest połączone z napędem przez cały czas pracy silnika.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here