Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy

W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o tym, że społeczeństwo jest w złej kondycji fizycznej. Problem ten dotyczy głównie Amerykanów, jednakże powoli zaczyna przechodzić w nasze rejony. Na ratunek przybywają nam różnego rodzaju diety. Od wegańskich, po ketogeniczne, przez paleo, czy wysokobiałkowe. Niestety to rodzi kolejny problem. Mianowicie: Która z nich jest najlepsza? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż wpływa na to wiele czynników. Jednak można za to obiektywnie stwierdzić, które ze składników w naszej diecie są zdrowe oraz odpowiednie dla nas.

O ile co do różnego rodzaju warzyw nikt nie miałby wątpliwości to np. takie jajka budzą nie raz konsternację. Dzieje się tak ponieważ są źródłem cholesterolu oraz nasyconych kwasów tłuszczowych. Wiele osób dbających o linię może pojmować jajka a odchudzanie, jako dwie wykluczające się rzeczy. Jednakowoż takie osoby zapominają o tym, że jaja kurze są źródłem wielu ważnych aminokwasów, a także wszystkich witamin prócz witaminy C. Zaś ostatnie doniesienia naukowe pokazują jasno, iż cholesterol zawarty w żółtkach jaj nie ma wpływu na poziom „złego cholesterolu” we krwi. Mało tego. To właśnie większość tych dobroczynnych substancji znajduje się w żółtku jajka. Cały sekret wartości odżywczych jaj polega na tym, że muszą zawierać substancje niezbędne do rozwoju młodego kurczaczka.

Ale jak to się ma do odchudzania? Otóż właściwie odżywiony organizm będzie mieć siłę spalać nadmiar kalorii na treningach. Ponadto, właśnie na dietach, gdzie nie dostarczmy odpowiedniej ilości kalorii możemy nabawić się różnego rodzaju niedoborów, którym spożywanie jaj może zapobiegać. Do tego zawarte w nich kwasy tłuszczowe są inhibitorami greliny tj. „hormonu głodu”. To zaś oznacza, że spożywanie ich może pomóc przezwyciężyć chęć na podjadanie, a osoba będąca na diecie nie będzie musiała chodzić głodna. Ten czynnik sprawi, że odchudzanie przestanie być już męczarnią.

Na sam koniec warto wspomnieć, że jaj posiadają niski indeks oraz ładunek glikemiczny, co zapobiega wyrzutom insuliny do krwi. Dzięki temu w naszym organizmie aktywowane są szlaki odpowiedzialne za spalanie, a nie magazynowanie tłuszczu, a my sami czujemy się mniej senni i ociężali. Jednak, jak ze wszystkim, nie wolno przesadzić, bo może być to fatalne w skutkach. Najlepiej w poszukiwaniu remedium na zrzucenie wagi należy skontaktować się ze specjalistą i omówić swój problem indywidualnie.Gdyż każdy z nas jest inny. Coś co na jednych działa znakomicie drugich może prowadzić do hiperwitaminozy lub innych dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here