Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Porsche
fot.unsplash.com

Masz już dość samochodów klasy średniej w swoim życiu? Chcesz, aby każda podróż, w jaką się wybierzesz była dla ciebie maksymalnie komfortowa? Potrzebujesz, żeby twoje życie nabrało tępa? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Czas, abyś raz na zawsze pożegnał się z samochodami średniej klasy! W poniższym artykule zaprezentujemy ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o marce premium znanej jako Porsche. Nie zwlekaj i zobacz, co zaoferowaliśmy dla ciebie w poniższej serii.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Porsche
fot.unsplash.com

Historia marki Porsche i jej niechlubne powiązania z liderem III Rzeszy?

Założycielem marki był nie kto inny jak Ferdinand Porsche, który to w 1931 roku zapragnął parać się produkcją samochodu. Niedługo po tym jak do władzy w niemczech doszedł jeden z największych zbrodniarzy z czasów II Wojny światowej, firma Ferdinanda Porsche została zmuszona do konstrukcji pojazdów wojskowych oraz pojazdów pancernych dla żołnierzy III Rzeszy.

Skąd pomysł na logo porshe?

Logiem firmy Porsche nie zmiennie od jej założenia pozostaje herb, w centralnej części ma umieszczonego biegnącego konia, który to został zapożyczony z herbu miasta Stuttgard, w którym mieści się przedsiębiorstwo.

Pierwszym modelem koncernu było Porshe 356. Zostało wyprodukowane w 1948 roku, a wiele jego podzespołów zostało zapożyczonych z Volkswagena Garbusa. Nawet silnik, który chłodzony był powietrzem oraz posiadał 4 zależne od siebie cylindry, oraz system amortyzatorów. Jednakże po wielu poprawkach odstąpiono od rozwiązań oferowanych przez Garbusa a ostatnie wersje modelu 356 miały silnik własnej konstrukcji firmy Porsche.

W 1963 roku zaprezentowano model Porshe 911 znane do dziś nawet z polskich ulic. Był to samochód sportowy z sześciocylindrowym silnikiem własnej konstrukcji umieszczonym z tyłu.

Czym zajmuje się Porsche oprócz produkowania samochodów?

Porsche zajmowało się i zajmuje się dalej także projektami niezwiązanymi z motoryzacją. Jednym z projektów tej marki jest między innymi ciężki niemiecki opracowany w latach 60. XX wieku, który produkowany jest nadal, obecnie jest to czołg Leopard drugiej generacji.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Porsche
fot.unsplash.com

Najpopularniejsze samochody marki Porsche.

Porsche 911 jest to samochód sportowy klasy średniej od 1963 roku. Od 2018 roku produkowana jest ósma generacja modelu.

Samochód w porównaniu do poprzednich wersji modelu jest nie tylko dłuższy i szerszy, ale i zarazem niższy. Zupełnie zmienił się z kolei tył, który stał się masywniejszy i bardziej muskularny. W środku pojawił się zupełnie nowy kokpit, którego charakterystycznym elementem są niżej osadzone nawiewy, duży ekran dotykowy zdobiący konsolę centralną oraz masywniejszy tunel środkowy, który wyłożono różnymi przyciskami.

Porsche Panamera jest to samochód osobowy z segmentu F, czyli inaczej klasy wyższej od 2009 roku. Od 2016 roku produkowana jest druga generacja pojazdu.

Panamera została stworzona całkowicie od podstaw, chociaż sam projekt nadwozia mocniej nawiązuje do stylistyki modelu wymienionego wyżej 911.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here