Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z manualną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Wybrałeś już swój wymarzony model samochodu? Wiesz jak i gdzie chcesz dokonać jego zakupu? Jednak pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia, na którą powinieneś zwrócić uwagę, a mianowicie wyposażenie. Nie możemy powiedzieć czy lepszym wyborem dla ciebie będą podgrzewane fotele lub szyberdach. Jednak w kwestii typu skrzyni biegów, jaką możesz dobrać, do pojazdu chętnie ci doradzimy. Jeśli zastanawiasz się, czy manualna skrzynia do zmiany biegów będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem, to koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z manualną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Manualna skrzynia biegów, dlaczego to rozwiązanie uniwersalne?

Manualna skrzynia biegów umożliwia początkującemu kierowcy lepsze zrozumienie zasad działania samochodu. Niektóre firmy samochodowe zachęcają nawet do zdawania prawa jazdy właśnie w samochodach z manualną skrzynią biegów. Wynika to z faktu, że kierowca nauczony podczas kursu prawa jazdy w samochodzie wyposażonym w manualną skrzynię biegów, z pewnością poradzi sobie później z pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. W przypadku gdy młody kierowca rozpoczyna swoją przygodę z jazdą samochodem od automatu, nie jest możliwe, żeby z taką łatwością przystosował się do prowadzenia pojazdu z manualną skrzynią biegów.

Manualna skrzynia do zmiany biegów to oszczędność!

Zdecydowanie największą manuali w porównaniu do samochodów z automatyczną skrzynią do zmiany biegów jest stosunkowo niska cena, potrafiąca sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych różnicy między wyżej wymienionymi rozwiązaniami. W przypadku tańszych aut jest to bardzo duża część całej kwoty, jaką wart jest pojazd.

Manual da ci poczucie kontroli i bezpieczeństwa w twoim samochodzie!

W przypadku automatycznych skrzyń zmiany biegów wszystko jest ustalane przez automatyczny system, biegi zmieniają się same w zależności od prędkości. Nie ma więc tutaj mowy o gwałtownym przyspieszeniu, poprzez redukcje biegu i podkręcenie obrotów silnika na zbyt niskim biegu czy bezpośredniego przełączania z drugiego na czwarty bieg. Co może  się skończyć tragicznie w przypadku wpadnięcia w poślizg, ponieważ nie będziemy mogli z niego wyjść poprzez gwałtowne przyśpieszenie.

Manualna skrzynia zmiany biegów to tańsze koszty naprawy i eksploatacji!

Jeśli zdecydujesz się na naprawę automatycznej skrzyni do zmiany biegów, to poniesiesz koszta o wiele większe niż w przypadku naprawy standardowej przekładni.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z manualną skrzynią biegów
fot.unsplash.com

Czy samochód z manualną skrzynią biegów ma mniejsze spalanie?

Przeciwnicy przekładni automatycznych krytykują zwiększone zużycie paliwa, wynikające ze strat energii w przekładni hydrokinetycznej, a także niemożliwość wykorzystania pełnej dynamiki silnika, spowodowaną przez zbyt wczesną zmianę biegów przez automatyczną skrzynię biegów. Nie mniej prawdą jest, że samochody wyposażone w manualną skrzynię biegów zużywają mniej paliwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here