Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Opel
fot.unsplash.com

Dlaczego odpowiedzialny wybór samochodu jest tak ważny? Odpowiedź jest prosta, będziesz poruszał się nim codziennie, czasem nawet niejednokrotnie podczas jednego dnia. Co za tym idzie, nie możesz w tej kwestii popełnić błędu zakupowego. Jeśli samochód, który wybierzesz nie będzie spełniał twoich oczekiwań to pieniądze, które wydasz na, ubezpieczenie OC, przegląd, czy podatek PCC po prostu się zmarnują. Jeśli martwiłeś się tym jaki samochód jest dla ciebie, to już dziś możesz przestać. Poniżej przedstawiamy serie artykułów poświęconą motoryzacji, które pomogą ci wybrać swój wymarzony pojazd. Jeśli w twoim zainteresowaniu znajduje się marka Opel, to przeczytaj tekst, poniżej który maksymalnie wyczerpuje temat związany z niemieckim kolosem branży automotiv.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Opel
fot.unsplash.com

Czy Opel to jedyna marka, która powstała już w połowie XIX wieku?

O dziwo odpowiedź brzmi tak! Choć ciężko w to uwierzyć, dzisiejszy kolos w dziedzinie motoryzacji i branży automotiv swoje początki datuje na rok 1862, choć początkowo firma Adama Opla zajmowała się produkcją maszyn do szycia, szybko dodała do swojego asortymentu rowery. Niestety Adam Opel jedyny założyciel marki nie dożył wyprodukowania pierwszego samochodu przez jego firmę. Rowery i maszyny do szycia stanowiły główne towary, jakie oferowała fabryka aż do przełomu wieku, kiedy z taśmy zjechał pierwszy pojazd.

Pierwszym modelem, jaki zyskał na popularności na przełomie XIX i XX wieku był tak zwany Doktorwagen. Popularność zawdzięczał bardzo niską oraz przystępną ceną, jak i wysoką jakością, dlatego chętnie kupowany był przez lekarzy, odwiedzających swoich pacjentów w wioskach, stąd nazwa Doktorwagen co w tłumaczeniu z języka niemieckiego na polski oznacza Samochód lekarza lub Auto dla doktora. Obniżenie ceny możliwe było dzięki innowacyjnej metodzie taśmowej produkcji, którą zakłady Opla zastosowały jako pierwsze w historii motoryzacji w europie oraz na świecie. W 1929 roku Opel został przejęty przez amerykańską firmę General Motors, rozpoczynając nowy okres swojej działalności.

Najpopularniejsze modele Opla

Opel Astra jest to samochód osobowy klasy niższej produkowany od 1991 roku. Od 2021 roku produkowana będzie szósta generacja pojazdu. Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje m.in.

 • Klimatyzacje manualną
 • Światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED
 • Podgrzewanie oraz elektryczne podgrzewanie lusterek
 • Elektryczne sterowanie szyb przednich
 • Aktywne wspomaganie kierownicy.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Opel
fot.unsplash.com

Opel Insignia jest to samochód osobowy klasy średniej produkowany od 2008 roku. Od 2017 roku produkowana jest druga generacja pojazdu. Standardowe wyposażenie podstawowej wersji Enjoy obejmuje m.in.

 • 6 poduszek powietrznych
 • Systemy ESP i Star&Stop
 • Elektrycznie regulowane szyby przednie i tylne
 • Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne
 • Kierownice obszytą skórą z funkcją sterowania radiem
 • Tempomat
 • Elektryczny hamulec postojowy
 • Klimatyzację automatyczną dwustrefową
 • Stację multimedialną z ekranem dotykowym 7 cali
 • Apple CarPlay/Android Auto i 7 głośnikami.

Opel Vivaro jest to samochód typu Van klasy wyższej produkowany od 2001 roku. Od 2019 roku produkowana jest trzecia generacja pojazdu. Osobowa odmiana zyskała nazwę Zafira Life. Cały pojazd napędzany jest przez silnik wysokoprężny o pojemności 1.6 litra oferowany w kilku wariantach mocy od 130 KM do 160 KM. Producent dał klientom możliwość wyboru w wersji z jedną turbosprężarką o zmiennej geometrii łopatek lub z dwiema niezależnymi turbinami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here