Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu od handlarza
fot.unsplash.com

Samochód to jeden z ważniejszych przedmiotów, jakie posiadamy w naszym życiu. Dlatego też jego zakup powinien być przemyślany. Przy zakupie pojazdu nie ma sensu zdawać się na impulsywność czy emocjonalność. Jeśli nie chcesz decydować się na zakup samochodu z salonu czy na leasing to przeczytanie tego artykułu będzie dla ciebie wyjątkowo pomocne. Poniżej opisujemy wszystkie plusy i minusy zakupu pojazdu z rynku wtórnego, czyli takiego, który był już użytkowany przez inną osobę.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu od handlarza
fot.unsplash.com

Dlaczego warto kupić nowe auto z rynku wtórnego?

Zakup używanego znacząco różni się od kupowania pojazdu nowego czy nawet takiego z wyprzedaży danego rocznika, ale wciąż z salonu. W zależności od wybranej marki na zakup samochodu używanego należy przeznaczyć co najmniej kilka tysięcy złotych jeśli chcielibyśmy kupić nowszy samochód, musimy liczyć się z kosztem wynoszącym nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ważne, aby znaleźć model, który będzie w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Każdy przyszły nabywca chce, by auto było sprawne i zapewniało bezpieczną eksploatację.

Cena używanych samochodów kusi przyszłych nabywców!

Nie od dziś wiadomo, że rzeczy używane, a także rzeczy z rynku wtórnego są dużo tańsze niż ich odpowiedniki w stanie nowości. Tak jak ma się to w przypadku mieszkań czy komputerów tak samo i samochody używane są zdecydowanie tańsze niż nowe modele. Większość pojazdów w pierwszych latach eksploatacji traci najwięcej na swej wartości. Dlatego tak bardzo opłaca się brać młodsze używane samochody. Tak naprawdę Zadbany kilkuletni samochód jest więc dużo tańszym i lepszym rozwiązaniem niż nowy samochód wprost z salonu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu od handlarza
fot.unsplash.com

Jazda próbna pomoże ci podjąć ostateczną decyzję!

Jazda próbna to bardzo ważny element, który musi nastąpić przed zakupem samochodu! Jazda, z której możemy skorzystać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, jest dla każdego kierowcy absolutną koniecznością. To w jej trakcie możemy się przekonać, czy wybrany samochód będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem i czy za kierownicą swego ulubionego modelu faktycznie dobrze się czujem możliwość udania się na jazdę próbną dokładnie tym modelem, który chcemy kupić. Oczywiście podczas jazdy próbnej możemy także przekonać się, czy pojazd nie posiada wad i mankamentów widocznych lub wyczuwalnych na pierwszy rzut oka.

Samochód używany lepiej wybrać taki od osoby prywatnej czy z komisu?

W przypadku osoby prywatnej samochody zazwyczaj są w lepszym stanie technicznym niż auta w komisie. Dodatkowo duża część z nich została kupiona i serwisowana w polskich salonach.

W przypadku komisów samochodowych w jednym miejscu znajduje się wiele różnych aut. Duży wybór modeli oraz roczników sprawia, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy to, czego szukamy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here