Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Audi
fot.unsplash.com

Życie stawia nas często przed perspektywą ciężkich wyborów. Jednym z takich jest wybór samochodu, jakim chcemy jeździć przez najbliższe lata. Jeśli zastanawiasz się, czy marka Audi byłaby dla ciebie odpowiednia, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Z dumą prezentujemy historie tej marki oraz jej najpopularniejsze modele, których opisy znajdziesz poniżej! Jeśli natomiast interesują cię inne marki pojazdów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zapoznał się z całą serią artykułów, które dla ciebie przygotowaliśmy. Całą listę prezentujemy poniżej!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Audi
fot.unsplash.com

Skąd wzięła się nazwa audi?

Audi to łacińskie tłumaczenie na łacinę nazwiska założyciela marki Audi AG, a mianowicie Augusta Horcha. Warto zaznaczyć, że Audi AG to producent pojazdów osobowych z niemiec, który swą siedzibę w Ignostadt a należy do koncernu Volkswagen AG, na którego temat znajdziecie osobny artykuł z tej serii

Początki Marki Audi na świecie.

Historia marki Audi sięga 14 listopada 1899 kiedy to ówczesny właściciel koncernu założył w niemieckiej Kolonii przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją luksusowych samochodów. W lipcu 1910 roku pierwszy pojazd z nazwą Audi jednak działo się to już w niemieckiej miejscowości Zwickau. Jeszcze w tym samym roku wyprodukowano dwa najbardziej znane modele tego okresu a mianowicie:

  • Audi Typ A 10/22 KM (16 kW) Sport – Phaeton
  • Audi Typ B 10/28 KM

Jak widać były to samochody bardzo małych mocy jak na dzisiejsze standardy jednakże w tym samym czasie audi opracowywało produkcję rzędowego silnika typu A o pojemności 2.6 litra oraz jednostek napędowych o pojemności 3.5 litra, 4.6 litra oraz 5.7 litra. Były to silniki które zrobiłyby wrażenie na fanach motoryzacji nawet w czasach dzisiejszych.

Pierwszy sześciocylindrowy motor Audi – Typ M o pojemności 4.6 l. pojawił się w roku 1924.

Audi AG w czasach między wojennych.

W roku 1933 na rynku pojawiło się Audi Front, pierwszy europejski samochód łączący sześciocylindrowy silnik z napędem na przednią oś. 1933–1938 model Front był jedynym Audi. Wybuch II Wojny Światowej zahamował rozwój marki Audi, a we wszystkich zakładach marki produkowano uzbrojenie wojskowe,  w zakładach produkcyjnych spółki znaleźli się robotnicy przymusowi, więźniowie obozów koncentracyjnych i więźniowie wojenni.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Audi
fot.unsplash.com

Historia marki Audi po okresie II Wojny Światowej.

Po II wojnie światowej Audi rozpłynęło się w strefie okupowanej przez bolszewików. W grudniu 1964 roku Volkswagen AG kupił zakład audi w Ingolstadt, a do 1966 przejął 100% akcji Audi, wraz z prawami do logo czterech pierścieni.

Rozwiązania techniczne zastosowane tylko przez Audi

Audi jest pionierem jeśli chodzi o wiele rozwiązań stosowanych po dziś dzień we wszystkich markach samochodów, jednym z przykładów jest zastosowany już w roku 1980 rozwiązanie napędu na cztery koła quattro.

Dziś technika quattro jest dostępna we wszystkich rodzinach modelowych. Audi Q7, Audi R8, Audi A4 allroad, Audi A6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here