Wybranie odpowiedniego pojazdu do codziennego użytkowania to prawie tak samo trudny dylemat jak wybór miejsca zamieszkania czy pracy. Jeśli nie byłeś nigdy posiadaczem samochodu, to jego zakup może stanowić dla ciebie nie lada wyzwanie. Być może jako laik w dziedzinie motoryzacji nie wiesz, czy lepiej postawić na maksymalne osiągi, czy może marki gwarantujące niezawodność pojazdów. Na całe szczęście z pomocą przychodzimy ci my, prezentując całą serię artykułów, która poświęcona jest motoryzacji. Możesz śmiało kliknąć jeden z poniższych linków, który przeniesie Cię do artykułów, które znajdą się w twoim zainteresowaniu. Jeśli interesuje cię marka honda, to tekst napisany poniżej jest właśnie dla ciebie.
- Jakie masz obowiązki jako nabywca samochodu?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu od handlarza?
- Dlaczego warto zdecydować się na wzięcie samochodu w leasing?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z manualną skrzynią biegów?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki BMW?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Audi?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Mercedes Benz?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Volkswagen?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Lexus?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Toyota?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Hyundai?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Honda?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Opel?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Porsche?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Skoda?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Ford?
- Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Citroen?
fot.unsplash.com
Geneza powstania marki Honda.
Powstała w 1948 roku z inicjatywy Soichiro Hondy w Tokio.
Honda koncern pochodzący z kraju kwitnącej wiśni, a dokładnie z Tokio, który już od roku 1948 zajmuje się produkcją samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli. W swojej ofercie na przestrzeni lat Honda posiadała także silniki do różnego rodzaju maszyn budowlanych i rolniczych.
Historia pojazdów produkowanych przez koncern Hondy.
Pierwszym pojazdem marki, był rower napędzany silnikiem o pojemności 50 centymetrów sześciennych. Wyżej wymieniony pojazd ciężko było zakwalifikować jako motorower a tym bardziej jako motocykl.
Następnym pojazdem był już motocykl, który wprowadzono do sprzedaży już rok później. Natomiast prawdziwą produkcją samochodów Honda zajęła się dopiero w 1953 roku. Pierwszym pojazdem, który wyszedł spod skrzydeł Hondy był samochód dostawczy T360.
Niecałe dwie dekady później, bo już w roku 1971 zaprezentowano Hondę Gold Wing. Był to jedyny jak na tamte czasy motocykl z biegiem wstecznym. Rok później przedsiębiorstwo Honda Motor Co zdecydowało się wprowadzić na rynek pierwszy seryjnie produkowany samochód kompaktowy, był to model dziś znany i popularny na całym świecie Honda Civic’a. Osiągnął ogromny sukces rynkowy, dziś mamy do czynienia z 9 już generacją tego auta.
Honda, jako pierwszy producent na świecie skonstruowała w 1988 roku silnik z układem elektronicznie sterowanych faz rozrządu i skoków zaworów. Odznaczał się dobrymi osiągami, bardzo niskim zużyciem paliwa czym zachwycił wszystkich swoich odbiorców.
Najpopularniejsze modele marki Honda.
- Honda Jazz – niewielki miejski samochód zaliczany do segmentu B. I generacja zadebiutowała w 1981 roku i występowała jako 3-drzwiowy hatchback. Auto na swoim kontynencie sprzedawano pod nazwą City.
- Honda Accord – Samochód osobowy początkowo klasy kompaktowej następnie klasy średniej od 1976 roku. Od 2017 roku produkowana jest dziesiąta generacja samochodu.
- Honda Prelude – niewielkie, sportowe coupe produkowane przez japoński koncern. Auto powstało na bazie Civica II generacji i Accorda I generacji.
- Honda Civic – samochód osobowy wielkościowy mieszczący się w standardach klasy kompaktowej produkowany od 1972 roku jako następca modelu N360 oraz N600.