Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki BMW
fot.unsplash.com

Kto może równać się z dozą niemieckiej dokładności i niezawodności? Pewnie nikt, dlatego też jeśli stoisz przed trudnym wyborem kupna pojazdu na lata, to zachęcamy do zapoznania się z artykułem przedstawiającym modele oraz historie marki Bayerische Motoren Werke czyli popularnego BMW. Jednocześnie jeśli uważasz, że BMW to nie samochód dla ciebie, przypominamy, że masz dostęp do całej serii artykułów, z której możesz wiele dowiedzieć się o markach pojazdów, które będą w twoim zainteresowaniu!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki BMW
fot.unsplash.com

Dlaczego warto postawić na BMW?

Samochody BMW, czyli, innymi słowy, Bayerische Motoren Werke podobnie jak wszystkie auta produkowane przez niemieckie koncerny, kojarzone są z niezwykłą solidnością i niezawodnością. Niemiecka precyzja to coś co cechuje samochody zza naszej zachodniej granicy. Nierzadko możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że są klasą samą w sobie. Co konkretnie uznaje się za największe zalety samochodów marki BMW?

Zalety samochodów koncernu Bayerische Motoren Werke

Oto kilka plusów i zalet, które przypisuje się autom marki BMW:

 • Wydajne i dynamiczne silniki, między innymi:
  N42 wolnossący o pojemności od 1.8l. do 2.0l. Posiadający wielopunktowy wtrysk paliwa zmienne fazy zaworów oraz zmienny wznios zaworów.
  N46 wolnossący o pojemności od 1.8l. do 2.0l. Wykorzystywany w modelach serii 1 takich jak od E81 do E87 serii 3 od E46 do E90.
  N45 wolnossący o pojemność od 1.6l. do 2.0l. Ten silnik od swoich poprzedników różni się tym, że nie posiada już systemu zmiennego wniosu zaworów
  N43 wolnossący o pojemności od 1.6l do 2.0l. Posiadający bezpośredni wtrysk paliwa, zmienne fazy zaworów zmienny wznios zaworów.
  N20 oraz N13 turbo doładowany o pojemność od 1.6l do 2.0l. Posiadający bezpośredni wtrysk paliwa, a także zmienne fazy zaworów oraz zmienny wznios zaworów.
 • Precyzja prowadzenia, stabilne zachowanie nadwozia podczas jazdy daje poczucie bezpieczeństwa, którego nie otrzymamy kupując jakąkolwiek inną markę samochodu. Ma to ogromne znaczenie ponieważ pozytywnie wpływa na odczucia kierowcy i zwiększa komfort podróżowania. Rozkład masy jest determinowany przez rozmieszczenie poszczególnych podzespołów
 • nieprzeciętny komfort jazdy gwarantowany dzięki bardzo dobrze wyposażonemu wnętrzu pojazdów marki BMW
Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki BMW
fot.unsplash.coom

Historia marki BMW

Początki historii BMW sięgają przełomu pierwszej i drugiej dekady XX wieku i firm Gustav Otto Flugmaschinenfabrik, która została założona w roku 1911 a na swoją dzisiejszą nazwę przemianowała się w roku 1917 to jest Bayerische Motorenwerke w skrócie BMW. Jednak prawdziwa historia BMW w kontekście produkcji samochodów na dobre rozpoczęła się dopiero wraz z nabyciem firmy Fahrzeugfabrik Eisenach w 1928 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here