Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Mercedes Benz
fot.unsplash.com

W życiu warto stawiać na profesjonalistów, a jeśli mówimy o profesjonalistach w dziedzinie motoryzacji to bez wątpienia jest to marka Mercedes Benz! Jeśli interesuje cię ta marka, jej historia i to dlaczego warto kupić jeden z jej modeli, to nie wahaj się i przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego tematu!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Mercedes Benz
fot.unsplash.com

Geneza Marki Mercedes Benz.

Historia marki Mercedes-Benz sięga lat 80. XIX wieku. Jest to zatem marka z najbardziej wiekową tradycją w porównaniu do poprzednich opisywanych w tej serii. W grudniu 1883 roku Karl Benz, od którego nazwiska nazwę wzięła cała marka mercedesa, założył w Mannheim firmę Benz & Co. Natomiast nazwa Mercedes pochodzi od hiszpańskiego żeńskiego imienia „Mercedes” oznaczające łaskę. Takie imię nosiła urodzona w 1889 roku Mercedes Jellinek, córka austriackiego pioniera w dziedzinach technologicznych dotyczących samochodów Emila Jellinka.

Historia marki Mercedes na świecie.

Już w 1892 roku Benz skonstruował silnik, który odpowiadał za napęd pojazdu trójkołowego. Niestety na jego nieszczęście jazda próbna zakończyła się tragiczną kolizją z murem. Przedsiębiorstwo Benz’a produkcję pojazdów rozpoczęło aż 3 lata później kiedy to powstał pierwszy autobus tej marki. Pierwszym Mercedesem pod patronatem Benz’a był model 35 PS. Był on wyposażony czterocylindrowy silnik o pojemności niecałych sześciu litrów, natomiast jego moc nie przekraczała 35 KM. Taka moc na dzisiejsze standardy to naprawdę niewiele, ale w roku 1901 tego typu rozwiązanie technologiczne budziło niemały podziw.

Mercedes jako Samochód Adolfa Hittlera i papieża?

Model Mercedesa 770 nazwany Grosser Mercedes, produkowany w roku od 1930 do 1938 swoją sławę zyskał, dzięki najpopularniejszemu niemieckiemu przywódcy z czasów II Wojny Światowej.

Natomiast papież Pius XI mógł pochwalić się modelem 18/80PS w odmianie Nurburg 460 z 1928 roku,  za którego napęd odpowiadał rzędowy, ośmiocylindrowy silnik o pojemności skokowej 4.6l i mocy maksymalnej 80 KM przy 3400 obr./min.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Mercedes Benz
fot.unsplash.com

Dlaczego warto inwestować nawet w używane Mercedesy?

Niska utrata wartości mercedesów na przestrzeni lat to jeden z największych plusów ”kilkulatków” tej marki. Nowe samochody, które wyjeżdżają z salonu, natychmiast tracą co najmniej 10% swojej wartości. W przypadku samochodu wartego 100 tys. złotych jest to aż 10 tys. złotych straty za samo wyjechanie za bramę salonu, w którym go sprzedano. Co gorsza, przez pierwsze kilka lat eksploatacji utrata wartości pojazdu sięga nawet 20%.

W przypadku Mercedesów sprawa ma się zupełnie inaczej, tracą one nieznacznie na wartości, a nawet zyskują, ponieważ są uważane za klasyki. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że mercedesy są marką luksusową, dobrze wyposażoną z niezawodnymi silnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here