Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Toyota
fot.unsplash.com

Samochody europejskich marek słynną z precyzji wykonania i dość dużego współczynnika niezawodności, niestety ich walory wizualne nie odpowiadają każdemu fanowi czterech kółek. Co jeśli zapragniesz poczuć nieco egzotyki w swoim życiu? Zapewniamy, że nie musisz w tym celu rezerwować biletu na samolot! Czasem w naszej egzystencji wystarczy tylko drobna zmiana. Może to być na przykład zmiana samochodu na jeden z modeli marki Toyota, które przedstawiliśmy poniżej. Nie wahaj się i przekonaj sam jakie cuda techniki wychodzą spod ręki japońskich inżynierów

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Toyota
fot.unsplash.com

Skąd pochodzi marka Toyota?

Koncern Toyota początkiem swojej historii sięga czasów zakończenia I Wojny Światowej. To właśnie w roku 1918 Sakichi Toyota założył firmę Toyota Spinning and Weaving Co. Jednak samo przedsiębiorstwo Toyoty nie zajmowało się produkcją samochodów a tkactwem aż do roku 1933. To właśnie wtedy w warsztatach tkackich utworzony został dział samochodów. Pierwszy silnik wyprodukowany w warsztacie Toyoty posiadał sześć cylindrów a jego pojemność wynosiła aż 3.4 litra.

Dalsze losy Marki Toyota.

W trakcie największego konfliktu zbrojnego na świecie, w zakładach Toyoty konstruowany był mały miejski samochód, który mógłby zmotoryzować Japonię. W 1966 roku Toyota wyprodukowała najpopularniejszy model na świecie tej marki Corolla. Toyota ma na swoim koncie pierwszy samochód hybrydowy który został wyprodukowany już w roku 1997.

Czym zajmuje się Toyota w Polsce?

Toyota Motor Corporation reprezentowana jest również w naszym kraju i oprócz swojej klasycznej działalności prowadzi także

  • Toyota Material Handling jest to dział Toyoty odpowiedzialny za produkcje i dystrybucje wózków widłowych
  • Toyota Motor Manufacturing Poland jest to jedno z dzieci Toyota Motor Corporation, które odpowiedzialne jest za produkcje przekładni i silników
  • Toyota Logistic Centre jest to dział głównej marki odpowiedzialny za logistyczne zaplecze wszystkich pozostałych pod marek.
  • Toyota Leasing to dział odpowiedzialny za sprawne leasingowanie samochodów koncernu Toyota Motor Corporation

Jakie marki oprócz rodzimej Toyoty znajdują się w posiadaniu Toyota Motor Corporation?

  • Daihatsu jest to japoński producent pojazdów wchłonięty przez koncern Toyota Motor Corporation w 1967 roku.
  • Lexus w odróżnieniu od powyższego nie dołączył do Toyota Motor Corporation przez wykupienie udziałów a został założony przez rodzimy koncern w 1989 roku.
  • Hino Motors producent japońskich ciężarówek, który dołączył do Toyota Motor Corporation w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu marki Toyota
fot.unsplash.com

Najpopularniejsze modele Toyoty.

Toyota Corolla – samochód osobowy wielkościowo odpowiadający segmentowi B następnie zmieniony na wielkość rzędu segmentu C. Od 2018 roku produkowana jest dwunasta generacja.

Toyota RAV4 − japoński samochód osobowy typu SUV. Na początku produkcji klasyfikowany jako SUV klasy kompaktowej dziś cieszy się opinią SUV’a klasy średniej. Od 2019 roku produkowana jest piąta generacja pojazdu. Na świecie sprzedano łącznie ponad 10 mln egzemplarzy modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here