Henna grafitowa – zastosowanie, zakup, cena, nakładanie

0
2467

Od kilku lat brwi to jeden z najważniejszych i najchętniej podkreślanych elementów twarzy. Wiele pań twierdzi, że o ile rezygnacja z podkładu, korektora, cieni do oczu czy szminki nie jest dla nich problemem, to brak makijażu włosków nad oczami jest dla nich nie do przyjęcia. Sporo w tym racji – brwi bardzo zwracają uwagę i potrafią w niesamowity sposób podkreślić urodę, nadać twarzy wyrazistości i charakteru.

Niewątpliwie większość kobiet decyduje się na zabieg farbowania brwi. Profesjonalny makijaż permanentny jest wygodny, ale nie każdy ma ochotę na tego typu ingerencję w gabinecie kosmetycznym. Znacznie chętniej stosowane są kosmetyki, których nałożenie przebiega w kilka minut, a efekt utrzymuje się przez 3-4 tygodnie. Przykładem jest tu henna grafitowa. Oczywiście kolorów tego typu produktów jest więcej – sporo pań wybiera np. brąz czy czerń – jednak trzeba pamiętać, że nieprawidłowe dopasowanie barwy do typu urody czy naturalnego owłosienia może wyglądać karykaturalnie. Dla kogo przeznaczona jest zatem henna grafitowa? Kosmetyk ten najlepiej sprawdza się u kobiet o bardzo jasnych włosach. Chodzi tu o blond (zarówno tzw. gołębi, jak i platynowy). W takim wypadku bardzo ciemne brwi mogą przytłaczać i dać kiepski efekt, zatem lepiej użyć czegoś bardziej stonowanego. Henna grafitowa jest wówczas idealną opcją. Warto wypróbować ten kolor i przekonać się, że u blondynek zaprezentuje się on znacznie lepiej od mocnej, ostrej barwy.

Henna grafitowa dostępna jest w kilku wersjach. W drogeriach zakupić można najbardziej klasyczną, znaną od dziesiątek lat opcję w proszku. To jednak nie wszystko. Od jakiegoś czasu uwielbiane są przede wszystkim warianty w żelu i kremie. Henna grafitowa w takiej formie ma wiele zalet. Przede wszystkim jej nakładanie jest znacznie prostsze, bowiem nie wymaga ani wprawy, ani żadnych zdolności – po prostu należy wykonać krok po kroku wszystkie czynności, opisane w instrukcji. Poza tym czas przygotowania kosmetyku i aplikowania go na brwi jest znacznie krótszy. Henna grafitowa w kremie i żelu jest zatem przeznaczona nawet dla laików i niedoświadczonych osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego typu produktem. Warto wspomnieć, że popularność kosmetyku jest tak ogromna, że sprzedawany bywa on nie tylko w drogeriach, ale nawet w supermarketach, kioskach czy niedużych sklepach samoobsługowych. Na dodatek bardzo dużą zaletą jest jego cena. Henna grafitowa nie kosztuje więcej niż 5-7 zł. Dostępne są także mniejsze wersje, więc wtedy koszt jest jeszcze niższy i może wynosić nawet 2 zł. Opakowanie wystarcza na więcej niż jedno użycie, zatem trzeba przyznać, że to dość ekonomiczne rozwiązanie.

Choć henna grafitowa to produkt, który łatwo się nakłada, warto znać podstawowe zasady w tym zakresie. Najpierw trzeba przygotować brwi, odpowiednio je regulując za pomocą pęsety. Potem skórę wokół nich warto posmarować kremem czy wazeliną, by nie uległa zafarbowaniu. Następnie można zabrać się za nakładanie. Niemal każda dostępna na rynku henna grafitowa zawiera w opakowaniu dwa elementy, które trzeba połączyć w opisanych proporcjach i wymieszać. Wcześniej należy jednak wykonać tzw. próbę skórną, by sprawdzić, czy produkt nie zadziała alergicznie. Jeśli wszystko jest w porządku, henna grafitowa może zostać zaaplikowana na brwi. Należy zachować tu dokładność i precyzyjnie malować włoski, pamiętając przy tym o nadaniu właściwego kształtu. Całość wykonuje się za pomocą patyczka higienicznego lub tego, który został dołączony przez producenta do zestawu. Po wskazanym czasie można produkt zmyć.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułIle zarabia ratownik medyczny w Polsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here