Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu
fot.unsplash.com

Znasz już swoją wymarzoną markę i model samochodu, ale nie jesteś jeszcze pewien czy pojazd prosto z salonu będzie dla ciebie idealny? Jeśli tak, to możesz swoje problemy uznać za przeszłość, dzięki naszej serii artykułów bez problemu rozważysz wszystkie „za” i „przeciw” kupna samochodu z salonu lub z rynku wtórnego. Jeśli natomiast nie jesteś przekonany co do marki, z którą się utożsamiasz, to polecamy zapoznanie się z całą serią artykułów, której lista poruszanych tematów znajduje się poniżej.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu
fot.unsplash.com

Dlaczego warto kupić nowe auto z salonu?

Zdecydowana większość kierowców marzy o nowym samochodzie. Niestety polskie realia przyzwyczaiły nas do standardów, w których nowe samochody widzimy podczas wynajmu takich pojazdów na wakacjach. Co takiego gwarantuje nam posiadanie nowego samochodu, o czym możemy tylko pomarzyć przy zakupie samochodu używanego

Nowe samochody to gwarancja bezawaryjności!

Jest to jedne z pierwszych skojarzeń, które przychodzi nam do głowy jeśli mówimy o nowym samochodzie. Najczęściej kiedy kupujemy nowy pojazd, możemy liczyć na gwarancje z salonu, z którego go kupujemy. W skrócie gwarancja ma zabezpieczyć właściciela fabrycznie nowego auta przed skutkami ewentualnych awarii. Warto jednak pamiętać, że wbrew obiegowej opinii gwarancja nie jest wymagana przez prawo. To wyłącznie forma dobrowolnej umowy między sprzedającym i kupującym, na mocy której producent zobowiązuje się do usunięcia występujących w trakcie eksploatacji usterek.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu
fot.unsplash.com

Naprawa w ASO to najbardziej jakościowa naprawa dla twojego pojazdu!

Kolejnym ważnym elementem jest także możliwość dokonywania napraw i konserwacji w serwisach ASO. Czym jest to całe ASO? Jest to w dużym uproszczeniu, Autoryzowana Stacja Obsługi, czyli inaczej serwis świadczący usługi naprawy i konserwacji pojazdów danej marki samochodów. Posiadanie gwarancji czy pakietu ubezpieczeń, który pozwala nam na naprawę pojazdów w ASO, ma wiele plusów. Korzystanie z takiego serwisu sprawia, że nasz samochód jest traktowany bardzo indywidualnie. Z pozostałych zalet ASO Można wymienić, chociażby to, że pracują tam mechanicy, którzy zostali wyszkoleni przez koncerny. Dysponują oni znacznie szerszą wiedzą niż specjaliści z przeciętnych warsztatów. Pracownicy ci w razie potrzeby mają możliwość konsultacji z inżynierami producenta tych samochodów. Co za tym idzie bez trudu będą w stanie zdiagnozować co dolega naszemu samochodowi oraz są w stanie zrozumieć co autor-twórca pojazdu miał na myśli.

Nowe auto będzie spersonalizowane i dobrane tylko pod ciebie!

Oprócz praktycznych zalet trzeba również spojrzeć na nowe auto z perspektywy czysto estetycznej. Wymarzony kolor, odpowiednio dobrane wyposażenie – wszystko zrobione tak, aby samochód odpowiadał na Twoje potrzeby. Każdy szczegół to Twoja świadoma decyzja.

Jakich obowiązków będziesz musiał dopełnić kupując samochód?

Jako świeżo upieczony właściciel samochodu będziesz zmuszony do wykupu oraz regularnego opłacania polisy OC, czyli tak zwanego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. W wypadku kiedy kupujesz pojazd od handlarza to od momentu sfinalizowania transakcji, odpowiadasz za to, aby był on ubezpieczony.

W takim wypadku możesz:

  1. Zmienić firmę ubezpieczającą co oczywiście wiązać się będzie z wypowiedzeniem obecnej umowy i z zawarciem nowej. Należy jednocześnie pamiętać, że przerwa w ciągłości polisy OC wiąże się z opłatą, która znacząco uszczupli nasz portfel.
  2. Pozostać przy polisie otrzymanej wraz z pojazdem w momencie sfinalizowania umowy kupna-sprzedaży. Warto mieć na uwadze, że ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki to jest ponownego oszacowania ryzyka dla ubezpieczenia pojazdu. Oszacowane ryzyko może być wyższe z powodu wieku nowego kierowcy, a także z powodu czasu, od jakiego jest posiadaczem prawa do jazdy pojazdami mechanicznymi. Jeśli szacunkowe ryzyko uszkodzenia pojazdu wzrośnie, to ubezpieczyciel ma prawo wezwać właściciela auta do dopłaty do obecnego ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here