fot.unsplash.com

Zanim postanowisz zakupić dla siebie własne lokum, powinieneś przeanalizować sytuację na rynku nieruchomości, która zmienia się co miesiąc i ceny ciągle idą w górę. Musisz dokładnie zaplanować cały proces od A do Z z uwzględnieniem wszystkich formalności, dodatkowych kosztów, kosztów remontu itp. Istotny nie jest tylko sposób w jaki zakupisz daną nieruchomość. Kredyt? Gotówka? Istotne jest także to, od kogo kupujesz mieszkanie i w jakim ono jest stanie. Ma to ogromny wpływ na cały proces, nie wspominając już o remoncie i dopasowaniu mieszkania do siebie. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera? Odpowiadamy!

zakup mieszkania od dewelopera
fot.unsplash.com

Co powinieneś wiedzieć o rynku nieruchomości?

 1. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za kredyt hipoteczny?
 2. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za gotówkę?
 3. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera?
 4. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?
 5. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu wynajęcia go?
 6. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu zrobienia tzw. ”flip’a” czyli odsprzedania go za większą sumę?
 7. Czy warto zdecydować się na zakup domu w celu wynajęcia go?
 8. Czy warto zdecydować się na mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego?
 9. Czy warto zdecydować się na zakup domu wraz z działką?
 10. Czy warto zdecydować się na wybudowanie domu na działce? 
 11. Czy warto zdecydować się na zakup domu modułowego?

Czy warto zainwestować w mieszkanie od dewelopera?

Rynek pierwotny jest interesujący dla kupujących przede wszystkim ze względu na większą możliwość decydowania o typie lokalu, ponadto mamy dużo większe pole do popisu jeśli chodzi o urządzenie mieszkania

Osoby decydujące się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego, często nie wiedzą jak ono dokładnie będzie wyglądać, ponieważ odbiór lokalu możliwy jest dopiero po roku, czy nawet 2-3 latach. Inwestorzy nie zrażają się jednak, bo mieszkanie w stanie deweloperskim ma tak wiele zalet, że warto na nie zaczekać.Zakup mieszkania w stanie deweloperskim to gwarancja zainwestowania w nieruchomość, która powstała niedawno lub jeszcze jest budowana, więc jest wykonana zgodnie z nowoczesnymi standardami.

Czy zakup nieruchomości z rynku wtórnego to dobry pomysł?

Rynek wtórny zazwyczaj jest tańszy, niż rynek pierwotny. Wiele osób więc całkowicie neguje mieszkania od deweloperów, bo „po co przepłacać”. Szybko jednak okazuje się, że koszta wcale nie muszą być tańsze. W nowych mieszkaniach, od dewelopera nie spotkamy aluminiowych kabli wpuszczonych w tynk, które po 10 latach przepalą się w najmniej oczekiwanym miejscu, co więcej nigdy nie znajdziemy meblościanki w salonie która pamięta jeszcze czasy głębokiego PRL’u. Istotna kwestia – te meblościanki jakimś cudem pojawiały się w małych mieszkaniach na czwartym piętrze bez windy, ale gdy przychodzi do rozmontowania jej i wyrzucenia, okazuje się, że jest to niemożliwe. Czasem mamy wrażenie, że bloki stawiano już z tymi meblościankami w salonie. 

Ściany najczęściej będą pokryte gładzią a boazeria to coś, co zobaczymy tylko w mieszkaniach z rynku wtórnego. Takie mieszkanie nie wymaga remontu, usuwania starych powierzchni czy nawet wymiany instalacji, co dla nas jako osoby kupującej oznacza dodatkową oszczędność. Zostając pierwszym właścicielem nieruchomości, masz całkowity wpływ na jej wygląd, wybór wyposażenia i aranżację wnętrza. Warto także wspomnieć o wadach ukrytych, które mogą wyjść na jaw już po zakupie starszego lokalu. W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim masz pewność, że wszystko będzie działało bez zarzutu.

zakup mieszkania od dewelopera
fot.unsplash.com

Zalety mieszkania od dewelopera!

Jeśli zależy ci na tym, by lokal idealnie wpisywał się twoje potrzeby. To mieszkanie w stanie deweloperskim to wybór dla ciebie. Na rynku wtórnym kupisz nieruchomość, która była wykorzystywana przez wiele lat. Pomijając już fakt jej zużycia, jej wyposażenie może całkowicie Ci nie odpowiadać, a zmiany zawsze wiązać się z wysokimi kosztami. Jeśli chcesz jedynie przemalować ściany, nie zajmie Ci to wiele czasu, jednak wymiana podłóg, drzwi czy instalacji to poważne zabiegi wykończeniowe, to zadania które wymagać będą wielkich nakładów pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here