wybudowanie domu na działc
fot.unsplash.com

Zastanawiasz się nad zmianą swojego miejsca zamieszkania? Znudziło ci się życie w bloku z wielkiej płyty? Lubisz mieć swój własny kąt, w którym ty decydujesz o wszystkim? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniższy tekst opisuje, z czym wiąże się budowanie własnego lokum na działce budowlanej. Jeśli w zakresie twojego zainteresowania znajduje się budowa domu według swojego planu, to nie zwlekaj tylko przeczytaj co dla ciebie przygotowaliśmy. Jeśli jednak pomysł związany z budowaniem własnego domu na wcześniej przygotowanej działce nie przypadł ci do gustu, to polecamy zapoznać się z treścią naszych pozostałych artykułów, w których piszemy o wielu aspektach zakupu i sprzedaży nieruchomości!

wybudowanie domu na działc
fot.unsplash.com

Co powinieneś wiedzieć o rynku nieruchomości?

 1. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za kredyt hipoteczny?
 2. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za gotówkę?
 3. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera?
 4. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?
 5. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu wynajęcia go?
 6. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu zrobienia tzw. ”flip’a” czyli odsprzedania go za większą sumę?
 7. Czy warto zdecydować się na zakup domu w celu wynajęcia go?
 8. Czy warto zdecydować się na mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego?
 9. Czy warto zdecydować się na zakup domu wraz z działką?
 10. Czy warto zdecydować się na wybudowanie domu na działce? 
 11. Czy warto zdecydować się na zakup domu modułowego?

Dlaczego powinieneś zdecydować się na wybudowanie domu?

Koszt budowy domu, w porównaniu z innymi zakupem tego typu nieruchomości lub też mieszkania, to pod kątem ekonomicznym czysty zysk. Powierzchnia, którą będziemy wbudowywać może być niejednokrotnie dwa razy tańsza niż taką, którą chcielibyśmy kupić, stąd za podobną kwotę zyskujemy zdecydowanie większy metraż. Co przełoży się na nasz komfort mieszkaniowy. Jeśli za mniejszą kwotę możemy egzystować wygodnie to po co przepłacać? Warto też pamiętać, że niższa cena to także łatwiejsze warunki kredytu, niższa rata miesięczna.

Kolejnym argumentem jest duża przestrzeń, jaką może zaoferować nam dom wybudowany według naszego uznania. Plusem okażę się także większa możliwość zagospodarowania przestrzeni, jaką otrzymamy, przełoży się to też na jej wykorzystanie i użytkowanie. Jeśli decydujemy się budowę domu, musimy brać pod uwagę to, że, będziemy mieli znacznie większy wpływ na podział przestrzeni, łatwiej możemy dostosować wymogi techniczne do własnych potrzeb. 

Ile może kosztować budowa domu?

Największy wpływ na koszt budowy ma kształt domu, który chcemy postawić, co więcej, obrys budynku ma tu również kluczowe znaczenie. Warto zadbać też o wyliczenie powierzchni fundamentów, bo ich wylanie ma też określoną cenę. Na koniec z rzeczy istotnych w budowie domu zostaje nam konstrukcja dachu.

W aktualnych standardach cena budynku mieszkalnego w stanie do natychmiastowego zamieszkania czy też inaczej mówiąc „pod klucz” wacha się w zależności od procesów technologicznych stosowanych podczas budowy takiego budynku od 2600 zł do aż 3200 zł za metr kwadratowy

wybudowanie domu na działc
fot.unsplash.com

Jeśli cenisz sobie kontakt z naturą to budowa własnego domu to coś dla ciebie!

Jasne, w mieszkaniu możesz mieć kwiaty doniczkowe na każdym parapecie, ale takie rozwiązanie nie jest nawet namiastką ogrodu. Poza tym co z warzywami? O drzewkach w mieszkaniu możemy sobie co najwyżej pomarzyć. Chyba że zdecydujemy się na drzewko bonsai. Nie od dziś wiadomo, że dobre samopoczucie wymaga regularnego obcowania z naturą. Tu nie ma miejsca na kompromisy, ponieważ to teza, którą stawiają i potwierdzają nagminnie lekarze. Kwiatek choćby najbardziej zielony nie zastąpi doznań dla oczu, uszu i nosa. Wszak każdy z nas wyposażony został w pięć zmysłów. Sielanka związana ze spokojem, ciszą, błogiego popołudnia w przydomowym ogrodzie. To coś, czego nie zastąpi żaden balkon. Dzielnice domków jednorodzinnych, willowych najczęściej umiejscowione są albo na obrzeżach miast, albo w ich bliskim sąsiedztwie. Niemal zawsze są to tereny pełne zieleni, zbiorników wodnych, parków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here