zakup domu modułowego
fot.unsplash.com

Budowa domu może być procesem trwającym nawet kilka lat. Co więcej, może też być wyjątkowo droga. Za wybudowanie domu przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojętym budownictwem mogą sobie zażyczyć należność sięgającą pułapu 500 tysięcy złotych, a nawet jednego miliona złotych. Jak wiadomo, każdy problem w końcu jednak napotyka na swoje rozwiązanie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Rozwój technologiczny w odpowiedzi na problem długotrwałych procesów budowy i niebotycznych kosztów wystosował nam technologie budowania domów z modułów. Jeśli jesteś zainteresowany postawieniem domu nawet w 3 miesiące od podpisania umowy i za koszt często nieprzekraczający kilkuset tysięcy złotych, to nie wahaj się i przeczytaj koniecznie poniższy artykuł dotyczący tego zagadnienia. Jeśli jednak domy modułowe nie są w zakresie twojego zainteresowania, to zachęcamy do przeczytania innych artykułów z serii, które dotyczą szeroko pojętego zagadnienia związanego z zakupem nieruchomości. Listę tematów oraz linki znajdziesz poniżej

zakup domu modułowego
fot.unsplash.com

Co powinieneś wiedzieć o rynku nieruchomości?

 1. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za kredyt hipoteczny?
 2. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za gotówkę?
 3. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera?
 4. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?
 5. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu wynajęcia go?
 6. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu zrobienia tzw. ”flip’a” czyli odsprzedania go za większą sumę?
 7. Czy warto zdecydować się na zakup domu w celu wynajęcia go?
 8. Czy warto zdecydować się na mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego?
 9. Czy warto zdecydować się na zakup domu wraz z działką?
 10. Czy warto zdecydować się na wybudowanie domu na działce? 
 11. Czy warto zdecydować się na zakup domu modułowego?

Dom modułowy co to w ogóle jest?

Wyżej wymienione Domy modułowe to budynki, w których skład wchodzą połączone w całość elementy, które wytwarzane są w fabryce, a składane dopiero na miejscu budowy.

Dom modułowy pozwala na diametralną zmianę dotychczasowej filozofii budowania domu.  Ich najważniejszym atutem jest niska cena, która w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych jest niższa nawet o jedną trzecią ceny.

W przeciwieństwie do domów modułowych tradycyjna technologia murowana wymaga od projektantów i budowniczych podziału pracy na etapy, co w konsekwencji rozkłada czas inwestycji na co najmniej kilka lat. Krótki okres wznoszenia domu modułowego nie jest dla nikogo niespodzianką. Można rzec, że krótko terminowość to cecha, która jest w standardzie domów wznoszonych w sposób modułowy, ponieważ większość elementów jest wcześniej przygotowywana w fabryce. Montaż prefabrykowanych modułów na placu budowy trwa zaledwie kilka dni. Można go przeprowadzić bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz budynku.

zakup domu modułowego
fot.unsplash.com

Kiedy można wybudować dom modułowy?

Poza mokrymi robotami takimi jak wylanie fundamentów, które trzeba wykonać w temperaturze dodatniej, nie ma żadnych zadań związanych ze stawianiem domu modułowego, co do których warunki pogodowe mają jakiekolwiek znaczenie. Sprawniej przebiega także rozprowadzenie instalacji oraz wykończenie domu wewnątrz. Wszelkie materiały nie muszą zalegać na placu budowy, ponieważ zostają przewiezione na działkę budowlaną prosto z magazynu fabryki, w której dom został wyprodukowany. Nie ma mowy zatem o niszczącym wpływie budowy na teren wokół domu. Nie trzeba także poświęcać czasu na ciągłe doglądanie i zaopatrywanie budowlańców.

Czy dom modułowy jest ekologiczny?

Ogrzanie domu murowanego w naszej strefie klimatycznej pochłania 2/3 kosztów jego rocznej eksploatacji. To wyjątkowo dużo, ale technologia domów modułowych wychodzi nam naprzeciw, rozwiązując większość naszych problemów z ogrzewaniem. Większe zużycie energii w tradycyjnych budynkach to wynik występowania mostków termicznych, niskiej izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych, czy powszechnego stosowania wentylacji naturalnej. Takich rozwiązań nie sposób szukać w domach modułowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here