Płytki sześciokątne – w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych

0
396

Układanie płytek na powierzchni podłóg, ścian i niektórych urządzeń to popularne i chętnie wybierane rozwiązanie. Płytki świetnie sprawdzają się jako warstwa ochronna, przeciwdziałająca dostępowi wilgoci do struktury podłogi. Chronią ją także przed różnego typu uszkodzeniami i zabrudzeniami. Ponadto płytki są wyborem estetycznym. Za ich pomocą odmienisz wygląd pomieszczenia, dodając mu elegancji i szyku. Poniżej przyglądamy się z bliska płytkom sześciokątnym, które wybierane są do rozmaitych wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych. Podpowiadamy jakie ich rodzaje znajdziesz w sklepowych ofertach, w jakich pomieszczeniach warto je stosować oraz na jakie sprawy zwrócić uwagę w czasie zakupów. 

Płytki sześciokątne – heksagonalne. Ozdoba Twoich wnętrz 

Podstawową zaletą płytek sześciokątnych jest fakt, że przyciągają wzrok oraz cieszą oczy. Tworzone za ich pomocą płaszczyzny oraz mozaiki zwracają uwagę wszystkich osób, które znajdują się wewnątrz danego pomieszczenia. Niekoniecznie musisz wybierać w tym celu płytki wykonane w intensywnych odcieniach lub pokryte jaskrawymi motywami graficznymi. Zamiast ekstrawaganckich rozwiązań możesz zdać się na wybór płytek o stonowanej kolorystyce oraz ograniczonej kolorystyce, które i tak okażą się wysoce estetyczne. 

Płytki heksagonalne można łączyć, tworząc mniej i bardziej rozbudowane wzory. Ich istotną zaletą jest możliwość zestawiania większej ilości płytek bez pozostawiania wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Ich uniwersalny kształt pozwala na łatwe i szybkie łączenie. Świetnie sprawdzają się nie tylko w wykładaniu powierzchni ścian i podłóg, ale również urządzeń sanitarnych – na przykład brodzików lub wanien. 

W przypadku łazienek nadają się do tworzenia mniej i bardziej rozbudowanych mozaik, złożonych z płytek o różnej kolorystyce i układzie. Mozaika może świetnie wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia, dodając mu śródziemnomorskiego charakteru lub w inny sposób eksponując jego unikatowe piękno. Płytki sześciokątne pozwalają tworzyć mozaiki wzorowane na antycznym, epokowym wzornictwie, jak i nowoczesne, wysoce ekstrawaganckie połączenia. 

Płytki sześciokątne dla najbardziej wymagających 

Oprócz modeli standardowych, prezentujących powierzchnie pokryte intensywnymi odcieniami lub motywami graficznymi, znajdziesz także płytki dedykowane dla najbardziej wysmakowanych aranżatorów. Są wykorzystywane między innymi w aranżacji pomieszczeń eleganckich, ekskluzywnych oraz w stylu glamour. Mowa między innymi o płytkach z efektem 3D oraz o płytkach imitujących inne materiały – na przykład naturalne drewno lub kamień. 

Płytki 3D to wybór osób stawiających na nowoczesne aranżacje. Za ich pomocą możesz stworzyć prawdziwe futurystyczną przestrzeń, w której dominować będą wyjątkowe wrażenia wizualne. Płytki 3D mogą pomóc w wytworzeniu niezwykłych iluzji optycznych, wyjątkowych mozaik, a także powierzchni z estetycznymi wypukłościami. 

Płytki drewnopodobne i imitujące kamienie naturalne to natomiast wybór osób eksploatujących klasyczne style elegancji. Nadają się idealnie do stworzenia wysokiej klasy aranżacji rustykalnych, glamour, boho oraz loft. Ich potencjał aranżacyjny tkwi między innymi w doskonałej imitacji oryginalnych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here