zakup domu wraz z działką
fot.unsplash.com

Życie w centrum miasta potrafi nas przytłoczyć, czasami chcemy tylko chwili na oddech czy też krótkiej przerwy, podczas której oderwiemy od ukrytego w mieście krzyku. Niestety w bloku z wielkiej płyty nie jest to możliwe. Ciągłe krzyki sąsiadów z piętra nad nami mogą spędzać sen z powiek. Płacz dziecka, które mieszka piętro pod naszym mieszkaniem, też nie sprzyja kojeniu nerwów. Nie mówiąc już o sąsiedzie z klatki obok, który co drugi dzień robi głośne zakrapiane imprezy do 3 nad ranem. Na szczęście znamy rozwiązanie na tego typu problemy oraz na wiele innych, które pojawiają się podczas mieszkania w blokach z wielkiej płyty. Jeśli już dziś chcesz zmienić swoje życie, to nie zwlekaj i sprawdź sam, co dla ciebie przygotowaliśmy. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytanie z zagadnień dotyczących zakupu jedno lub wiele rodzinnego domu wraz z działką. Jeśli zakup domu wraz z gruntem, na którym stoi nie jest twoim wymarzonym lokum, w którym chciałbyś spędzić resztę życia, to zachęcamy cię do przeczytania naszych pozostałych artykułów, których tematy dotyczą problematyki związanej z zakupem nieruchomości

zakup domu wraz z działką
fot.unsplash.com

Co powinieneś wiedzieć o rynku nieruchomości?

 1. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za kredyt hipoteczny?
 2. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania za gotówkę?
 3. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera?
 4. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?
 5. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu wynajęcia go?
 6. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania w celu zrobienia tzw. ”flip’a” czyli odsprzedania go za większą sumę?
 7. Czy warto zdecydować się na zakup domu w celu wynajęcia go?
 8. Czy warto zdecydować się na mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego?
 9. Czy warto zdecydować się na zakup domu wraz z działką?
 10. Czy warto zdecydować się na wybudowanie domu na działce? 
 11. Czy warto zdecydować się na zakup domu modułowego?

Czy powinieneś zdecydować się na zakup domu wraz z działką na której jest zbudowany?

Zdecydowanie w większości przypadków budowa domu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakupienie gotowej i wykończonej nieruchomości od dewelopera. Taki argument zdecydowanie może przekonać nas do budowy domu. Ponadto najważniejszym czynnikiem przemawiającym za budową domu jest wygoda budującego w kontekście pełnej kontroli nad tym, gdzie i w jakiej cenie będą kupowane materiały budowlane oraz możliwość zadecydowania, jakiej będą jakości.

Ale jak wiadomo zakup domu wraz z działką na której stoi ma też wiele plusów. Po pierwsze, bardzo niewielki odsetek osób ma czas i możliwości, aby rozpocząć samodzielną budowę. Wiąże się to z zakupem materiałów i znalezieniem odpowiedniej wykwalifikowanej ekipy. Wszak nikt z nas nie ma zamiaru stawiać domu w pojedynkę!

Czasami okazuje się, że pomimo chęci, niektóre etapy budowy są zbyt skomplikowane i trzeba wynająć dodatkowych specjalistów którzy policzą sobie nie mało za stworzenie nam przestrzeni do egzystencji. Dlatego koszt budowy domu zależeć będzie nie tylko od samych materiałów, ale także od tego, czy „robocizną” zajmują się fachowcy, czy my sami.

Jeżeli zależy ci na czasie i swojej wygodzie to kupno domu będzie strzałem w dziesiątkę, a jego budowa strzałem w kolano.

Ile zapłacisz za gotowy dom?

Trzeba przyznać, że ceny gotowych domów mogą być bardzo różnorodne, co można wywnioskować porównując ich ceny w innych częściach naszego kraju. Czasami gdy wystawiającemu zależy na jak najszybszej sprzedaży działki z budynkiem można trafić na wyjątkowo okazyjne ceny i w ten sposób kupić dom za dużą mniejszą sumę niż ta którą wydalibyśmy na budowę domu o podobnym standardzie.

zakup domu wraz z działką
fot.unsplash.com

A jak ceny mają się do wyposażenia domu do którego możemy wprowadzić od zaraz. W tym aspekcie nie możemy oczekiwać tego samego w większości ofert. Czasem okazuje się, że wnętrze gotowego domu odpowiada potrzebom nabywców i należy jedynie wprowadzić tam kilka zmian, takich jak odmalowanie ścian czy zerwanie podłóg lub nałożenie nowej podłogi na starą, co nie będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. Jednak niestety w większości przypadków potrzebny jest jednak generalny remont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here