Własna nieruchomość

Niemal każdy chce mieć w przyszłości swój dom. W końcu daje on wolność i bezpieczeństwo, ponieważ zawsze mamy gdzie wracać. Właśnie dlatego inwestycja w domy i mieszkania to dobry pomysł na przyszłość. Lepiej jest mieć gdzie mieszkać niż tułać się z wynajmowanego mieszkania do innego wynajmowanego. Zwłaszcza, gdy w planach ma się założenie rodziny.

Jak dobrze wiemy dzieci potrzebują miejsca, w którym mogą się bezpiecznie rozwijać. Właśnie z tego powodu przyszli rodzice powinni poważnie zastanowić się nad kupnem chociażby niewielkiego mieszkanka, które zapewni im bezpieczną przystań. Ponadto to także świetny biznes na przyszłość, ponieważ z czasem mogą kupić dom, a mieszkanie będzie funkcjonować jako lokal do wynajęcia.

Nieruchomości na sprzedaż w Chełmie są teraz w niezłej ofercie cenowej, ponieważ coraz więcej deweloperów dostrzega konieczność dawania upustu cenowego swoim klientom. Wolą zniżyć stawkę za metr kwadratowy i mieć pewność, że ich nieruchomość zostanie kupiona niż czekać na bogatego klienta, który zapłaci każdą cenę. To wbrew pozorom bardzo korzystne dla nich rozwiązanie. Chyba każdy wie, że najlepszym biznesem jest ten, który się kręci i generuje przychody. Samo posiadanie danego mieszkania na sprzedaż nie jest niczym interesującym póki nie znajdzie się odpowiedni klient. I właśnie w tym wszyscy mogą upatrywać swojej szansy.

Nawet kilkanaście tysięcy złotych zaoszczędzonych dzięki negocjacjom z deweloperem pozwala na wzięcie mniejszego kredytu. A to generuje mniejsze odsetki, dlatego warto się starać o obniżkę ceny. Oczywiście można czekać na zebranie całej sumy, jednak warto przypomnieć o tym, że ceny mieszkań rosną, a lokaty są słabo oprocentowane. Trudno spodziewać się podwyżki oprocentowania w chwili, gdy mamy bardzo wysoką inflację, a Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe niemal do zera. Może to najlepszy moment na zaryzykowanie i wzięcie kredytu na nieruchomość? Taka szansa może się nie powtórzyć nigdy więcej, więc warto wziąć pod uwagę kupno mieszkania.

>> Potrzebujesz programu do faktur? Sprawdź marfakt >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here