Wpływ białka w proszku na odchudzanie

Osoby odchudzające się powinny zwiększyć ilość przyjmowanych białek. Zawierają one aminokwasy EAA i BCAA, które pozytywnie wpływają na proces odchudzania. Dodatkowo aminokwasy te wykazują działanie antykataboliczne, co sprawia, że podczas redukcji masy ciała pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, a nie mięśni. Osoby mające problem ze spożyciem dużej ilości produktów białkowych ze względu na ich dużą objętość, powinny zainteresować się białkiem w proszku. Jest ono wytwarzane z naturalnych surowców i wspomoże nas w walce ze zbędnymi kilogramami.

Białko w proszku na odchudzanie będzie miało pozytywny wpływ dzięki zapewnieniu uczucia sytości na długo w przeciwieństwie do węglowodanów, oraz ze względu na wspomniane wcześniej aminokwasy. Istnieją różne opracowania, mówiące o różnej ilości białka jaką należy spożywać w ciągu doby. Różnice wynikają z faktu, że inny powinien być bilans makroskładników dla osoby pracującej przed komputerem, a inny dla osoby która wchodzi w okres redukcji po intensywnych ćwiczeniach na siłowni. Dodatkowo podczas redukcji masy ciała, nasze mięśnie są narażone na „zjedzenie” ich przez organizm jeśli nie zapewnimy odpowiedniej podaży białek. Szacuje się, że podczas diety odchudzającej powinno spożywać się około 3 gram białka na 1 kg masy ciała.

Dla osób zastanawiających się z jakich źródeł białek korzystać odpowiadamy, ze najlepsze będą białka pochodzenia zwierzęcego. Mięso zawiera dużą ilość białek o pochodzeniu egzogennym czyli takie, których nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Dodatkowo posiadają one wyższą przyswajalność od białek roślinnych. Osoby uprawiające sporty powinny spożywać spore ilości jajek, ryb, podrobów czy nabiału ze względu na wspomniane wcześniej EAA i BCAA. Alternatywą dla mięsa może być wspomniane wcześniej białko w proszku. Jego trawienie będzie trwało krócej niż mięsa, dzięki czemu organizm nie będzie mocno obciążony. Jest to szczególnie polecane w czasie okołotreningowym.

Osoba trenująca, która będzie dostarczać do swojego organizmu białko w proszku w okresie redukcji masy ciała uzyska dodatkowe wsparcie dzięki szybszej regeneracji organizmu. Deficyt kaloryczny powoduje, że jesteśmy bardziej zmęczeni i procesy regeneracji trwają dłużej niż zazwyczaj, przez co nie można wykonać np. efektywnego treningu dzień po dniu. Warto pamiętać, że po treningu nasz organizm przez pewien czas (około godzinę) jest w fazie okna anabolicznego. Powoduje to, że przyjęcie w tym czasie odżywki będzie wspomagać budowę białek odpowiadających za budowę mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here