Jak obliczyć zdolność kredytową

Zdolność kredytowa to fraza, z którą większość osób prawdopodobnie w którymś momencie się spotkała, nawet, jeśli ktoś jeszcze nie zaciągał żadnego kredytu. Jest powszechnie znane, czym ona jest i jak bardzo jest istotna w kontekście tego, czy bank udzieli pozytywnej decyzji kredytowej, czy też odrzuci wniosek. Nie każdy natomiast wie, jak obliczyć zdolność kredytową, a jest to coś bardzo użytecznego, co pozwala oszacować swoje szanse na otrzymanie kredytu. W takim razie, jak to zrobić?

Obliczanie zdolności kredytowej

Istnieją wzory matematyczne na obliczanie zdolności kredytowej, ale jest pewniejszy i prostszy sposób, a mianowicie kalkulatory zdolności kredytowej. Można je znaleźć w wielu zakątkach Internetu, w tym na stronach internetowych większości banków. Nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli na stronie jednego banku zostanie nam wyliczona wyższa, a na stronie drugiego niższa zdolność kredytowa – każdy bank liczy ją nieco inaczej.

Musimy jednak pamiętać, że wyliczanie zdolności kredytowej w takim kalkulatorze opiera się na mniejszej ilości danych niż w przypadku rzeczywistego wniosku o kredyt. Nie jest też brana pod uwagę historia kredytowa, do której taki kalkulator nie ma dostępu. Dlatego też lepszym wyjściem, zwłaszcza w przypadku kredytów na większe kwoty, będzie zwrócenie się do profesjonalnego pośrednika kredytowego, który, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, będzie w stanie szybko i precyzyjnie dokonać obliczenia zdolności kredytowej.

Więcej informacji na temat zdolności kredytowej i wszystkiego, z czym się ona wiąże, znaleźć można między innymi tutaj: http://bez-zdolnosci.pl/. Warto bliżej się tym zainteresować, ponieważ kwestia zdolności kredytowej okaże się istotna w którymś momencie życia większości osób (na przykład, kiedy będą one chciały się ustatkować i wziąć w tym celu kredyt hipoteczny na mieszkanie).

Co, jeśli zdolność okaże się zbyt niska?

W przypadku, kiedy wyliczymy sobie zdolność kredytową i nie będzie ona na poziomie dla nas satysfakcjonującym, możemy się zastanawiać, co dalej zrobić. Logicznym kolejnym krokiem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego, który wskaże, w którym banku szanse na uzyskanie kredytu będą najwyższe, a także, co zrobić, aby podnieść swoją zdolność kredytową.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://bez-zdolnosci.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here