Jak sfinansować inwestycje w gospodarstwie rolnym

Marzeniem większości rolników, jak i zresztą większości wszelkiego rodzaju przedsiębiorców, nie tylko prowadzących działalność rolną, ale też jakąkolwiek inną, jest rozwinięcie swojej działalności do poziomu, który pozwoli na osiąganie (i ciągłe powiększanie) wysokich, regularnych dochodów.

Zazwyczaj początki są stosunkowo skromne, ale wraz z czasem i włożonym wysiłkiem jest coraz lepiej i lepiej. Rozwój wymaga jednak na ogół znaczących inwestycji, a one z kolei wymagają sporych środków. W związku z tym pojawia się pytanie: jak sfinansować inwestycje w gospodarstwie rolnym?

Specjalny kredyt dla rolnika na rozwój gospodarstwa

Specjalistyczne maszyny rolnicze czy ziemia wiążą się z ogromnymi kosztami, w związku z czym zaciągnięcie kredytu jest często jedyną możliwością ich sfinansowania. Na szczęście może to być kredyt bardzo korzystny, bowiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje dopłaty do oprocentowania specjalnych kredytów preferencyjnych dla osób prowadzących działalność rolną.

Biorąc tego typu kredyt, można niskim kosztem sfinansować nawet bardzo kosztowne inwestycje. Istnienie tego typu dopłat wiąże się z faktem, że prosperujące gospodarstwa rolne są wartościowej dla krajowej gospodarki.

Każdy rolnik niewątpliwie powinien poszerzyć swoją wiedzę na temat specjalnych kredytów, z których może skorzystać. Nawet, jeśli aktualnie nie ma w planach ich brać, to nie jest powiedziane, że w przyszłości się to nie zmieni. Więcej informacji na temat kredytów dla rolników można znaleźć m.in. na specjalistycznych stronach i blogach, takich jak http://agro-finanse.com.pl/.

Zwykły kredyt gotówkowy

Kredyty preferencyjne wiążą się jednak ze sporą ilością formalności i otrzymanie potrzebnych środków w ich przypadku nie będzie natychmiastowe. Co więc, jeśli potrzebujemy pieniędzy „na już”? Wystarczy, że weźmiemy zwykły kredyt gotówkowy dla rolnika na dowolny cel.

Za jego pomocą możemy sfinansować bieżące wydatki, inwestycje czy cokolwiek innego. W niektórych przypadkach nie będzie nawet trzeba przedstawiać prognoz finansowych, co znacznie skróci procedury i pozwoli w krótkim czasie cieszyć się potrzebną gotówką.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://agro-finanse.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here