Czy warto założyć swój sklep internetowy

Posiadanie własnego sklepu internetowego to ścieżka kariery, nad którą zastanawia się coraz większa ilość Polaków. Jak każda, ma ona swoje wady i zalety. Można spotkać się z bardzo różnorodnymi opiniami: niektóry uważają, że sklepy internetowe to prawdziwa żyła złota, inni – że przebić się jest bardzo trudno i inwestycja taka może się po prostu nie zwrócić. W takim razie czy warto założyć swój sklep internetowy?

Większość Polaków robi zakupy w Internecie

Nie można mówić, że zbliża się już zmierzch sklepów fizycznych, ponieważ galerie handlowe i fizyczne sklepy spożywcze wciąż cieszą się sporą popularnością. Jednak ta nie można też zaprzeczyć, że zakupy online biją wśród Polaków coraz większą furorę.

Przez Internet kupujemy już niemal wszystko: biżuterię, ubrania, buty, książki, meble, sprzęt elektroniczny i budowlany, a nawet jedzenie. Po co w końcu udawać się do sklepu oddalonego o kilka czy nawet kilkadziesiąt kilometrów, jeśli można zamówić coś za pomocą kilku kliknięć i nie marnować swojego czasu oraz paliwa?

Jednocześnie koszty prowadzenia sklepu internetowego są znacznie niższe niż sklepu fizycznego. Nie trzeba wynajmować przestrzeni na sklep, opłacać w nim rachunków za prąd czy media, a także zatrudniać pracowników. Ciekawą metodą jest tak zwany dropshipping, w ramach którego osoba prowadząca sklep internetowy nie posiada nawet danych przedmiotów na stanie, a jest pośrednikiem między producentem a klientem. Dzięki temu nie trzeba wynajmować nawet przestrzeni magazynowej.

Więcej wartościowych porad na tematy związane z biznesem i finansami znaleźć można tutaj: http://domyrokietnica.pl/.

Konkurencja jest duża

Faktem jest, że konkurencja jest spora, ponieważ sklepy internetowe w Polsce wyrastają jak grzyby po deszczu. Wybicie się nie będzie proste, zwłaszcza bez zaangażowania sporych środków w marketing (reklamy płatne, SEO). Nie jest jednak niemożliwe, o ile zadbamy o wysokie standardy obsługi klienta, jakościowy towar i dobrze przygotowaną stronę internetową.

Założenie sklepu internetowego może być opłacalną decyzję, ale musimy mieć pomysł na siebie i duży pokład czasu i sił do pracy. Należy pamiętać, że nic nam prawdopodobnie nie przyjdzie lekko, a na sukces będzie trzeba ciężko zapracować.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem http://domyrokietnica.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here