Jak kupować ubrania przez internet
fot.unsplash.com

Internet to wspaniałe miejsce. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się np. jak kupić mieszkanie za kredyt czy jak robić rozsądne zakupy ubraniowe. Internet to także miejsce w którym znajdziesz sporo ogłoszeń i możesz tam zakupić sprzęty, meble, książki, wyprawki dla dziecka czy pupila, a także i ubrania. Wiele cen jest okazyjnych, niskich i z tego powodu nagle popadamy w szał zakupowy a saldo naszego koszyka ciągle rośnie w górę. Jak nad tym zapanować? Jak kupować ubrania przez internet? Odpowiadamy!

Krok pierwszy: sprawdź czy strona jest prawdziwa

Niestety w internecie nie brakuje oszustów. Wielu osobom wydaje się, że pod innym imieniem i nazwiskiem i pod zdjęciem ściągniętym z sieci, nagle stają się anonimowi. To sprawia, że ilość internetowych oszustw czy przestępstw ciągle rośnie. Nie oznacza to, że nie da się ich rozwiązać czy nie są one możliwe do wyegzekwowania, ale na dobrą sprawę – po co robić sobie dodatkowy kłopot? Jeśli znajdziesz stronę internetową z podejrzliwie niskimi cenami, nie bój się sprawdzić jej w wyszukiwarce. Popytaj wśród znajomych czy rodziny, sprawdź ją na Facebooku czy zadaj pytanie na jakiejś grupie.

Krok drugi: sprawdź rozmiary

Istnieje wiele stron jak np. SheIn czy Aliexpress, gdzie ubrania są naprawdę tanie, a na dodatek – unikatowe. Różnią się one kompletnie od tego, co znajdziemy w sklepach w galeriach handlowych. Skuszeni oryginalnością i niską ceną zamawiamy, a jak już paczka dojdzie, okazuje się, że spodnie mieszczą nam się co najwyżej na łydki, a o pośladkach nie ma mowy. Dzieje się tak, ponieważ każdy sklep ma inną rozmiarówkę. Z pewnością wiesz, ze ubrania kupione np. w sklepie New Yorker mają inny rozmiar niż te kupione w H&M. Nie raz zdarzy się tak, że w jednym sklepie kupisz np. dwie koszulki, ale jedna będzie rozmiaru L a druga rozmiaru M.

Jak kupować ubrania przez internet
fot.unsplash.com

Krok trzeci: sprawdzaj opinie i realne zdjęcia

Zdjęcia katalogowe są zazwyczaj idealne. Modelka na nich wygląda przepięknie i nieskazitelnie, a ubrania same w sobie wydają się być perfekcyjne. Ciężko słowami opisać rozczarowanie, gdy dostajemy przesyłkę, a w środku znajdujemy ubrania o tak sztucznym materiale, że ciężko je nawet na szmatki przerobić. Zdjęć typu „wyobrażenie vs rzeczywistość” jeśli chodzi o ubrania z internetu nie brakuje. Na AliexPress czy SheIn, jeśli zjedziesz w dół pod danym przedmiotem, znajdziesz realne zdjęcia wrzucone przez klientów. To nimi się sugeruj przy wyborze.

Krok czwarty: kupuj hurtowo

Oczywiście nie mamy tutaj na myśli kupienia wszystkiego, co tylko ma okazyjną cenę lub wpadnie nam w oko. Często zakupy internetowe wiążą się z kosztami przesyłki. W przypadku kupna jednej czy dwóch rzeczy może okazać się to po prostu nieopłacalne. To trochę tak, jak gdybyś zamawiała z Allegro zapałki, które same w sobie kosztują 20 groszy, ale wysyłka to minimum 10 zł. Nie ma to sensu, prawda? Dlatego jeśli masz ograniczony budżet – wstrzymaj się i zamów, dopiero gdy będzie to większa ilość. Niektóre sklepy oferują darmową wysyłkę np. do sklepu. To może być dobry sposób na oszczędność, o ile ten sklep nie mieści się na drugim końcu miasta, gdzie nigdy się nie zapuszczasz. W przeciwnym wypadku koszta benzyny mogą okazać się jeszcze większe.

Jak kupować ubrania przez internet
fot.unsplash.com

Krok piąty: kup tylko to, co ci potrzebne

W szał zakupowy łatwo wpaść, bo kuszą nas fajne, niskie ceny i fajne ubrania. Później jednak kończy się to tak, że nasza szafa przepełniona jest ubraniami w których wcale nie chodzimy i one po prostu leżą, czekając na swoją „okazję”, a ta okazja nigdy nie nadchodzi. Warto przyjąć sobie 7 prostych zasad kupowania ubrań, czyli lista zakupów, odpowiednie kolory, rozmiarówka, ubrania, które do siebie pasują, promocję, jakość i sklepy internetowe. Pisaliśmy już o tym bardziej szczegółowo, więc jak najbardziej zachęcamy cię do zerknięcia w tamten tekst. Z pewnością będzie on dla ciebie cenną wskazówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here