Kupony rabatowe
fot.unsplash.com

Kupony rabatowe to świetny sposób na to, aby wydawać mniej na zakupy spożywcze, ale także i odzieżowe, elektronikę czy cokolwiek innego. Niewiele osób jednak o nich pamięta, a często nawet nie chce nam się ich szukać. Takie podejście jest mylne, ponieważ w rezultacie wydajemy dużo więcej niż moglibyśmy wydać. Jak korzystać z kuponów rabatowych? Gdzie ich szukać? Odpowiadamy!

Czy kupony rabatowe naprawdę działają?

Program „Łowcy okazji” czy też „Extreme Couponing” lata temu leciał na TLC i zyskiwał na popularności każdego dnia. Ludzie występujący w tym programie byli w stanie zamienić za pomocą kuponów kwoty rzędu 2 000 dolarów (7 415 złotych) np. na 3 dolary (11 złotych). Jak? Za pomocą kuponów oczywiście! Zaczęło się w sieci sporo spekulacji czy faktycznie jest to możliwe i o ile program telewizyjny mógł być nieco podkoloryzowany, wiele osób np. na forach internetowych czy social media, chwali się, że tak, jest to wykonalne.

Czy w Polsce jest to możliwe do odtworzenia? Niestety nie. U nas promocje, ceny, rabaty, karty lojalnościowe itp. nie funkcjonują, aż tak dobrze jak tam i o kupony nie raz jest ciężko, zwłaszcza o takie, które faktycznie są fajne i atrakcyjne. Nie oznacza to jednak, że ten sposób w ogóle nie działa i nie warto tego robić. Nie. Działa i pozwoli na oszczędność.

Kupony rabatowe
fot.unsplash.com

Gdzie szukać kuponów rabatowych?

Kuponów rabatowych można szukać tak naprawdę wszędzie, już same sklepowe gazetki często oferują ci promocje na zasadzie, „kup 3 za 2” czy „-50% na drugi produkt” czy „trzeci produkt za 1 grosz”. W tym momencie najczęściej nie skanujesz kuponu, a kartę lojalnościową do danego sklepu, a promocja nalicza się sama. Gdzie więc takich okazji szukać? W sieci, na aplikacji lub nawet w gazetach!

Strony z kuponami rabatowymi:

  • www.picodi.com;
  • www.mojekupony.pl;
  • www.groupon.pl;
  • www.dobrekody.pl;
  • www.rabatio.com;
  • www.qpony.pl;
  • www.pepper.pl;
  • www.kupilio.pl;
  • www.zrabatowani.pl;

Gazetki z kuponami

Jeśli dobrze się rozejrzysz podczas zakupów, zobaczysz, że w Biedronce, koło kas są małe stoiska z prasą. Poszukaj tam magazynu pod tytułem „Czas na dobrą formę„. Kosztuje ona zaledwie 1.99 złotych i wygląda dość niepozornie. W środku znajdziesz sporo, bo często ponad 30 przepisów na wyjątkowe dania (dodatkowy plus to fakt, że składniki z przepisów zawsze znajdziesz w biedronce), ale także i ponad 50 kuponów rabatowych. Na samym końcu znajdziesz kupony, które trzeba wyciąć, a następnie dać kasjerce do zeskanowania. Kupony są różne, tutaj oszczędzasz 1 zł, tutaj 2 zł, tutaj 0,5 zł. Jeśli połączysz te kupony razem z gazetką, listą zakupów oraz jadłospisem na tydzień, może wyjść ci naprawdę spora oszczędność, z której zdecydowanie warto skorzystać.

Kupony rabatowe
fot.unsplash.com

Aplikacje

Kolejnym sposobem na kupony rabatowe są aplikacje. Tutaj zdecydowanym królem jest sklep Lidl wraz z aplikacją „Lidl plus„. Na aplikacji nie tylko możesz ustawić sobie Lidl, który jest najbliżej twojego mieszkania, ale i znajdziesz tam gazetki, ofertę, promocje oraz kupony. Wystarczy tak naprawdę zerknąć w zakładkę „kupony” i na podstawie listy zakupów oraz jadłospisu zaznaczyć te, które ci pasują. Lidl ma nie tylko typowe kupony jak np. kawa 31% taniej czy 2 w cenie 1 przy zakupie ciastek zbożowych, ale także i oferty, gdzie za zakupy za minimum 30 złotych, otrzymujesz 3 złote rabatu. Ta promocja łączy się z innymi, więc kwota szybko się zsumuje. Jedyne co musisz zrobić to pod koniec zakupów podać kasjerce swój telefon i pozwolić jej na zeskanowanie twojej karty „Lidl plus”. Oczywiście masz ją w aplikacji. Ta aplikacja zbiera także twoje paragony! Idealny sposób dla osób planujących budżet domowy.

Karty lojalnościowe

W Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie masz możliwość założenia karty lojalnościowej. Każdy sklep ma inne warunki. Biedronka zaoferuje ci tańsze produkty, promocje czy vouchery na następne zakupy, Lidl jak już wspominaliśmy pozwoli na zapisywanie paragonów, kupony oraz zniżki, a co z Kauflandem? Kaufland współpracuje z kartą PAYBACK. Przy każdych zakupach w Kauflandzie, na stacji BP, Wild Beam Cafe podaj kasjerce kartę i zbieraj punkty. Na co te punkty można wymienić? Na karty podarunkowe do Allegro czy Euro RTV AGD, na sprzęty do domu itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here