fot.unsplash.com

Kupiłeś dom? Wziąłeś kredyt na mieszkanie? Samo spłacenie zadłużenia to jedno, ale umeblowanie i wyposażenie mieszkania to drugie. Często szukamy oszczędności, zastanawiamy się jak najtaniej kupić meble czy potrzebne sprzęty. Często jest tak, że o jakimś elemencie wyposażenia czy umeblowania przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy nam go brakuje. Aby uniknąć takich niepowodzeń, przygotowaliśmy dla ciebie kompleksową „listę” rzeczy, które musisz kupić do sypialni.

Zapraszamy cię także do naszych innych tekstów z tej serii:

  1. Co kupić do kuchni?
  2. Co kupić do łazienki?
  3. Co kupić do sypialni?  (aktualnie czytany)
  4. Co kupić do salonu?

Czego wprost NIE MOŻE zabraknąć w twojej sypialni?

Szafa – im większa, tym lepsza

W sypialni zazwyczaj przechowujemy ubrania, ręczniki, dywaniki, firanki, dodatkowe kołdry, pościele itp. Oznacza to, że miejsce do przechowywania jest bardzo istotne. O ile nie posiadasz garderoby czy specjalnego pomieszczenia na tego typu rzeczy, musisz to wszystko „upchnąć” w sypialni. Najlepszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem są szafy na całą ścianę typu komandor. Choć zajmują dużo miejsca, wcale nie wyglądają masywnie czy nie zagracają twojej przestrzeni. Na jednym z drzwi zazwyczaj znajduje się lustro, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe.

Co kupić do sypialni
fot.unsplash.com

Łóżko

Łóżko to istotna sprawa sypialni. Choć istnieje wielu zwolenników kanap, rogówek czy rozkładanych wersalek, nic nie zastąpi łóżka. Im większe, tym lepsze, podobnie jak w przypadku szafy. Do tego dobierz odpowiedni materac. Tutaj musisz się zdać na siebie. Jedni lubią spać na twardym, inni na miękkim.

Pościel + kołdra + poduszki

Pościel możesz kupić praktycznie wszędzie i w dużych supermarketach jak np. w Auchan i w sklepach typu Jysk. Nie zapomnij o kołdrze. Tutaj mamy dla ciebie prostą wskazówkę. Jeśli łóżko ma wymiary 140 × 200, postaw na kołdrę 160 × 200. Jeśli twoje łóżko ma wymiary 160 × 200, kup kołdrę 200 × 200 lub 200 × 220. Warto jednak pamiętać, że poszewki, a raczej pościel o wymiarach 160 × 200 dostaniesz WSZĘDZIE i to w niskich cenach już za 20 czy 30 złotych. Poszewka o wymiarach 200 × 200 czy 200 × 200 to już wydatek rzędu 70 czy nawet 150 złotych.

Miejsce do przechowywania

Miejsce do przechowywania to nie tylko duża szafa, ale i mniejsze komody, szafki nocne z szufladami czy szukanie rozwiązań, które opłacalne jest zwłaszcza przy małych powierzchniach lub metrażach. O czym dokładnie mówimy? Wypełniacz do szafy, który pozwoli ci zmieścić większą ilość ubrań. Pudełka pod łóżko, które posłużą jako miejsce do przechowywania dodatkowej kołdry, poduszek czy pościeli. Jeśli pojemnik pod łóżko połączysz z workiem próżniowym to jest to idealny sposób na przechowywanie np. zimowych ubrań.

Szafki nocne

Jedni są zwolennikiem szafek nocnych, inni całkowitymi przeciwnikami. My uważamy, że szafki nocne to meble obowiązkowe w sypialni. Idealny sposób na ładowanie telefonu, ustawienie budzika czy postawienie kubka z wodą. Jeśli nie masz wystarczająco miejsca na podłodze na dodatkowe dwa mebelki, zastanów się nad opcją wiszących szafek nocnych. Możesz je nawet zrobić samodzielnie.

Co kupić do sypialni
fot.unsplash.com

Toaletka/biurko

Nie każdy ma potrzebę posiadania toaletki czy biurka w sypialni, jednak są osoby, które bez takich mebli nie wyobrażają sobie mieszkania. Dobrze zorganizowana toaletka, niezależnie od rozmiaru, odciąży znacząco twoją łazienkę, w której zapewne na ten moment przechowujesz kosmetyki. Biurko to idealne rozwiązanie dla tych osób, które pracują zdalnie i muszą połączyć życie domowe z życiem zawodowym.

Dodatki

Została kwestia dodatków. Tutaj oczywiście jest to bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy od tego jakie są twoje preferencje i jaki masz gust. Jedni lubią minimalizm, inni eklektyzm, a jeszcze inni coś innego. Do takich „ogólnych” dodatków z pewnością możemy zaliczyć np. lampki nocne, narzuty na łóżko, ozdobne poduszki, firany, zasłony czy rolety. Sklepy, aż pękają w szwach. Znajdziesz tam wszystko, czego tylko mógłbyś potrzebować w wielu rozmiarach, kolorach, wzorach czy krojach. Nie bój się eksperymentować. Jeśli coś ci nie podpasuje, zawsze możesz to sprzedać czy nawet oddać z powrotem do sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here