Bezpieczne odmładzanie skóry

Wszyscy chcemy przedłużyć młodość. Jedną z możliwości odmładzania skóry jest stosowanie zabiegów laserem frakcyjnym. Można go stosować nie tylko do poprawiania wyglądu skóry, lecz także redukcji blizn, zmniejszania wiotkości skóry czy rozszerzonych porów. Laser frakcyjny to bezpieczne i sprawdzone urządzenie, które uzyskało certyfikat FDA. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości, bezpieczeństwa produktu oraz jego efektywności. FDA jest wydawany przez amerykańską Agencję Żywności i Leków stosującą bardzo rygorystyczne wymogi związane z dopuszczaniem urządzeń medycznych do obiegu.

Zalety zabiegów laserem frakcyjnym

Zabiegi laserem frakcyjnym pomagają redukować zmarszczki wokół oczu, jak również blizny, przebarwienia i rozstępy. Stosując tę metodę można poprawić jędrność skóry oraz zlikwidować bruzdy. Kolejną grupą zabiegów jest plastyka powiek, co jest wskazane szczególnie przy zaawansowanym opadaniu powiek. Zabieg jest wykonywany oczywiście bez użycia skalpela. Laser frakcyjny pomaga również redukować blizny, wliczając w to zmiany trądzikowe, oparzeniowe, pourazowe i pooperacyjne. Urządzenie to ma więc bardzo szerokie spektrum zastosowania i jest dostępne w gabinecie wrosinski.pl. Zabiegi laserem frakcyjnym pozwalają leczyć rozstępy, zmniejszyć cellulit, jak również odmłodzić dłonie, zlikwidować przebarwienia i wygładzić wiotką skórę.

Jak działa laser frakcyjny?

Wykorzystuje on energię w postaci skupionej wiązki światła, która w ściśle kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Skóra następnie zaczyna się goić i uszkodzone komórki są zastępowane przez odnowioną i zdrową tkankę. W efekcie skóra jest bardziej zdrowa i wygląda młodo. Warto dodać, że wykonywane zabiegi laserem frakcyjnym nie wymagają znieczulenia miejscowego. Lekarz lub kosmetolog przykłada głowicę urządzenia bezpośrednio do skóry pacjenta, a po uruchomieniu, w głąb skóry wprowadzane są skupione wiązki światła, które mogą wnikać na dużą głębokość – powyżej 1,5 milimetra. Jest to ważne, bo ilość wytwarzanej nowej tkanki zależy od tego, jak głęboko dociera światło lasera. Aby utrzymać efekt, w zależności od stanu skóry, należy zastosować serię zabiegów, zwykle od 3 do 6. Uzyskamy wtedy najlepszy rezultat.

Ważne jest także to, że do zabiegu wykonywanego przez laser frakcyjny nie są konieczne żadne badania lekarskie. Jest to metoda bardzo bezpieczna, choć bezpośrednio po zabiegu skóra może być naturalnie zaczerwieniona. Jednak te zmiany szybko znikają, bo ciągu kliku dni po zabiegu zaczyna złuszczać się naskórek i stan skóry powoli wraca do normy. Laser frakcyjny to urządzenie w pełni bezpieczne również w takim sensie, że pacjenci po wykonanym zabiegu nie muszą przechodzić rekonwalescencji. Może jednak dojść do powstania drobnych strupów, ale złuszczają się one maksymalnie do 2 tygodni po zabiegu. Pacjent po wizycie w gabinecie wrosinski.pl już po kilku godzinach może wrócić do zwykłego funkcjonowania, a ten nieinwazyjny zabieg przynosi rezultaty podobne do zabiegów chirurgicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here