Alkomat

Dzień Ojca to takie święto, w którym warto swego rodzica obdarzyć czymś wyjątkowym. Znalezienie idealnego prezentu dla swojego wspaniałego taty często jest nie lada wyzwaniem. Jeśli często zasiada on za kółkiem samochodu, a lubi takie imprezy, na których podawany jest alkohol, bardzo dobrym pomysłem jest obdarowanie swego ojca alkomatem. Jaki będzie najlepszym wyborem?

Alkomat – ciekawy prezent na Dzień Ojca

Każdy ojciec zasługuje na to, aby w podziękowaniu za trud włożony w nasze wychowanie wręczyć mu taki prezent, który go zaskoczy oraz wywoła uśmiech na jego twarzy. Co prawda pomysłów na prezent może być mnóstwo, ale nie każdy może okazać się trafionym. Chcąc w wyjątkowy sposób docenić swego ojca, warto mu wręczyć dokładny alkomat. Gadżet ten jest sprawdzonym upominkiem dla wszystkich kierowców, którzy czasem sięgają po procentowe trunki.

Posiadając przy sobie dobry alkomat, każdy mężczyzna może po spożyciu alkoholu zbadać swój stan trzeźwości. To niezawodne urządzenie potrafi niejednokrotnie uchronić niejednego kierowcę przed niebezpiecznym w skutkach wypadkiem drogowym, wysokim mandatem czy grzywną, a nawet utratą prawa jazdy.

Jaki wybrać alkomat dla swego taty?

Wybór alkomatów jest ogromny. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą sposobem wykrywania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chcąc kupić niedrogi prezent dla swego ojca, można wybrać alkomat półprzewodnikowy. Urządzenie to do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykorzystuje elektrody, które utleniają się po zetknięciu z alkoholem.

Warto pamiętać o tym, że tego typu urządzenia nie są zbyt dokładne. Na wynik może wpłynąć wypalony czy spożyty cukierek miętowy.

O wiele bardziej wiarygodne są alkomaty elektrochemiczne. Mierniki te charakteryzują się wysoką dokładnością. Nigdy nie pokazują sfałszowanych wyników. Działają one w taki sposób, że specjalistyczne związki chemiczne wchodzą w reakcję z alkoholem i dzięki temu miernik pokazuje wiarygodną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Takie urządzenia są droższe od półprzewodnikowych, ale ich jakość jest nieporównywalnie wyższa.

Sprawdzonym wyborem jest koreański alkomat alcofind. Te wysokiej klasy urządzenia są wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Są one zgodne z normą EN 15964 – która to została opracowana na potrzeby służb mundurowych. Wykazują one tylko dopuszczalny błąd pomiaru, który nie przekracza 0,1 promila w wydychanym powietrzu.

Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe funkcje takie jak:

  • pamięć ostatnich pomiarów
  • -wskaźnik poziomu naładowania akumulatora
  • czytelny wyświetlacz
  • pasywny tryb pracy

Alkomaty pochodzące od tego producenta wykonują bardzo wiarygodne pomiary, a to sprawia, że potrafią one cieszyć niejednego obdarowanego ojca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here